IPhone odnowiony - dlaczego warto go kupić?

2021-02-05
IPhone odnowiony - dlaczego warto go kupić?

Odnowiony iPhone jest ciekawą alternatywą od zakupu fabrycznie nowego modelu. Niższe ceny zakupu tego typu modeli sprawiają, że odnowione smartfony cieszą się coraz większą popularnością. Czy zakup takiego urządzenia jest rzeczywiście opłacalny?

Koszt zakupu nowych iPhonów jest coraz wyższy. Dla przykładu, chcąc nabyć iPhone 12 Pro o najwyższych parametrach należy przygotować się na inwestycje około 7 000 złotych. Ten sam problem dotyczy flagowców od marek Samsung, Huawei czy LG. 

Warto mieć świadomość, że nowoczesne smartfony niższego segmentu również oferują wysokie parametry techniczne. Dzięki temu można kupić funkcjonalny model za zdecydowanie niższą cenę. Sposobem na oszczędność a jednocześnie nabycie wysokiej klasy sprzętu jest zakup odnowionego telefonu, czyli tak zwanego refurba.

Poznaj klasę Like New

IPhone odnowiony – sprzęt, który wrócił na rynek sprzedaży

Pierwszym źródłem pozyskiwania modeli odnawianych są wszelkiego rodzaju zwroty konsumenckie. Istnieje kilka powodów, przez które klient może dokonać zwrotu na podstawie praw konsumenta:

  • Telefon nie spełnił oczekiwań klienta – możliwość dokonania zwrotu w 14 dni od momentu otrzymania towaru bez podania przyczyny.
  • Smartfon posiadał wady techniczne – możliwość zareklamowania produktu i dokonania wymiany na sprawny model na podstawie gwarancji.

Odnowione iPhone’y mogą być produktami pochodzącymi z dwóch wyżej wymienionych źródeł. W obu przypadkach, zwrócony smartfon wraca do producenta, który zajmuje się jego regeneracją i ponownym wystawieniem na sprzedaż.

Istnieją również inne źródła, z których pozyskiwane są modele do regeneracji. Smartfony okazywane przez producenta w celach demonstracyjnych na targach czy wystawach sklepowych również mogą znaleźć się w grupie urządzeń odnawianych. 

IPhone refurbished mógł być również nigdy nie używanym modelem. Do sprzętu odnawianego zalicza się bowiem także urządzenia z uszkodzonymi opakowaniami lub te, które zostały przepakowane do pudełek zastępczych.

Czy odnowiony iPhone jest bezpieczny?

Kupując smartfon odnowiony można mieć pewność bezpieczeństwa takiego modelu. Po pierwsze, procesem regeneracji zajmuje się producent. Odnowiony iPhone to urządzenie sprawdzane pod kątem technicznym i wizualnym. Tak przygotowany produkt może znajdować się opakowaniu oryginalnym lub zastępczym.

Po drugie, kupując odnowiony telefon u profesjonalnego sprzedawcy można otrzymać gwarancje. Z praktycznego punktu widzenia proces zakupu refurba jest więc identyczny, jak sprzętu prosto z salonu. Dla przykładu, w naszym sklepie znajdziesz smartfony Apple, na które oferujemy do 12 miesięcy okresu gwarancyjnego. 

IPhone odnowiony = telefon używany?

Najczęstszą obawą związaną z zakupem odnowionego IPhone’a jest przekonanie, że taki smartfon jest zużyty pod kątem technicznym. Faktyczny stan telefonu z drugiej ręki zależy od odpowiedniego przygotowania smartfona przed sprzedażą. Należy w tym miejscu wyraźnie wskazać różnicę między produktami z używanymi, oznaczonymi mianem klasy outlet a odnowionymi. 

IPhone używany to sprzęt, który był eksploatowany w różny sposób. Tego typu smartfon mógł być wykorzystywany zarówno do celów służbowych, jak i prywatnie. Model używany może więc mieć zużytą baterię czy podzespoły. Większość telefonów z drugiej ręki posiada również normalne ślady użytkowania. Używane telefony można kupić w outlecie lub u osoby prywatnej. Kupując używanego smartfona od profesjonalnego sprzedawcy można być pewnym pełnej sprawności technicznej sprzętu. Sklep specjalistyczny oferuje także gwarancję na oferowane modele używane.

Z kolei telefon odnawiany jest urządzeniem praktycznie nie używanym lub takim, które było wykorzystywane głównie w celach promocyjnych. W związku z tym telefony refurbished cechują się bardzo dobrym stanem wizualnym. Mimo to, sprzęt powystawowy czy ze zwrotu konsumenckiego zostaje poddany serii testów diagnostycznych. Dzięki temu odnawiany telefon cechuje się pełną sprawnością techniczną. Odnowione telefony można nabyć bezpośrednio u producenta lub w sklepie specjalistycznym. 

IPhone klasa A+

Jak odnawia się telefony?

Odnawianiem produktu zajmuje się producent lub sprzedawca zajmujący się dystrybucją elektroniki na rynek wtórny. Bez względu na to kto przeprowadza ten proces, obowiązkowo musi poddać sprzęt następującym czynnościom:

  • Czyszczenie danych – usunięcie danych poprzednich właścicieli i przywrócenie ustawień fabrycznych
  • Weryfikacja techniczna – przeprowadzenie testów diagnostycznych i wymiana podzespołów w przypadku wykrycia nieprawidłowego działania poszczególnych komponentów
  • Odnowa obudowy – pozbywanie się zewnętrznych śladów użytkowania
  • Przygotowanie do sprzedaży – foliowanie pakowanie w pudełko odnowionego telefonu

Dlaczego opłaca się kupić odnowiony IPhone?

Odnowiony iPhone jest ciekawą alternatywą od zakupu nowego modelu z kilku powodów. Tym najważniejszym jest konkurencyjna cena modeli refurbished. Dla przykładu, cena odnowionego iPhone może spaść w stosunku do ceny pierwotnej nawet o 50%. Co więcej, profesjonalny proces regeneracji smartfona jest gwarantem 100% sprawności technicznej telefonu odnawianego. Kupując smartfona refurbished w sklepie specjalistycznym lub od producenta można otrzymać gwarancje, tak samo jak na fabrycznie nowy model. 

Zakup odnowionego iPhone 8 czy innego modelu refurbished jest również rozwiązaniem ekologicznym. Mniej wyrzuconego sprzętu elektronicznego realnie wpływa na mniejszą ilość elektrośmieci. Dodatkowo, do zregenerowania urządzenia elektronicznego potrzeba o 70% mniej dwutlenku węgla, niż do stworzenia nowego modelu. Kupując odnowiony smartfon Apple zyskujesz więc sprawny i tani sprzęt, a przy okazji chronisz środowisko naturalne. 

Cenowe okazje w klasie Outlet

Odnowiony iPhone – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Chcąc kupić odnowiony telefon warto zwrócić się do dystrybutora mającego doświadczenie w sprzedaży tego specyficznego typu elektroniki. To rozwiązanie będzie znacznie bezpieczniejsze, niż zakup dokonany u przypadkowego sprzedawcy.

W Internecie można znaleźć mnóstwo atrakcyjnych ofert używanych smartfonów w dobrych cenach. Korzystanie z ofert prywatnych sprzedawców wiąże się jednak z ryzykiem. Klient może bowiem kupić sprzęt niesprawny, a przy okazji bez gwarancji. Właśnie dlatego warto zwracać uwagę na oferty sklepów specjalistycznych.

Odnowione telefony są urządzeniami wartymi zainteresowania z kilku powodów. Kupując smartfona refurbished możesz zyskać wysokiej klasy sprzęt w dobrej cenie. Telefon odnowiony przez producenta lub sprzedawcę jest dodatkowo sposobem na ochronę środowiska.

Jeśli chcesz kupić odnowiony telefon – zobacz jakie produkty możesz znaleźć w naszym sklepie. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z naszym doradcą online lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych. Nasi eksperci z przyjemnością pomogą Ci dobrać smartfona refurbished odpowiadającego Twoim potrzebom.

pixel