Cyber Monday: wyprzedaże, promocje, oferty

2020-11-26
Cyber Monday: wyprzedaże, promocje, oferty

Cyber Monday 2020 – jak kupować świadomie i bezpiecznie?

Tegoroczne Cyber Monday, czyli przedłużenie szaleństwa zakupowego z Black Friday odbędzie się już za kilka chwil. Z tego względu warto już teraz dowiedzieć się jak przygotować się do tego dnia. Jakiego rodzaju produkty warto kupić? Jak zrobić zakupy w sposób bezpieczny?

Cyber Monday - co to takiego?

Cyber Monday, zwany w Polsce również Cyfrowym Poniedziałkiem stanowi swoiste przedłużenie Black Friday. Podobnie jak Czarny Piątek, Cyber Monday również jest okresem licznych zniżek, rabatów i promocji oferowanych przez wszelkiego rodzaju sklepy internetowe. Obniżki cen są sposobem na sporą oszczędność. Ceny tego dnia spadają bowiem nawet o 70-80% względem standardowej oferty. Święto wielkich promocji wypada co roku w najbliższy poniedziałek po Black Friday. W roku 2020 Cyber Monday odbędzie się więc 30 listopada.

Black Friday vs Cyber Monday 2020 - jakie są różnice?

Choć na pierwszy rzut oka Black Friday i Cyber Monday korespondują ze sobą, w rzeczywistości znacząco się różnią. Najważniejszym aspektem wyróżniającym Cyfrowe Poniedziałki jest fakt, iż dotyczą one przede wszystkim sklepów internetowych. Z kolei Black Friday jest akcją promocyjną popularyzowaną przede wszystkim przez sklepy stacjonarne. A przynajmniej jeszcze niedawno tak było.

Niejasności wynikające z łączenia tych terminów spowodowało zacieranie się granicy między definicją sprzedawcy stacjonarnego a internetowego. Obecnie wiele sklepów oferuje bowiem swoim klientom promocje przy każdej nadarzającej się okazji. Black Friday i Cyber Monday coraz częściej są określane mianem Black Week czy Black Weekend.

Cyber Monday - skąd się wzięło?

W przeciwieństwie do Black Friday, którego pierwsze odsłony mieliśmy okazję obserwować już w latach 50. XX wieku, Cyber Monday jest dość nowym pomysłem, bo przecież Internet ma jednak krótszą historię niż sklepy stacjonarne. Pierwsze tego typu wydarzenie datuje się na 2005 rok, ponieważ to właśnie wtedy po raz pierwszy nazwa ta pojawiła się w Stanach Zjednoczonych. Określała wówczas wyprzedaże oferowane wyłącznie przez sprzedawców internetowych.

Niczym nowym jest stwierdzenie, że Black Friday stanowi źródło wielu korzyści, zarówno dla konsumenta, jak również właściciela sklepu. Z tego powodu szefowie e-commerce’ów również chcieli podłączyć się pod akcję polegającą na wielkich wyprzedażach asortymentu. Dzięki temu Amerykanie mieli możliwość nie tylko przedłużyć nieco zakupowe szaleństwo, ale także wykorzystać Cyber Monday jako sposób na tani zakup prezentów świątecznych.

Idea Cyber Monday dość szybko stała się popularna wśród licznych sprzedawców cyfrowych ze Stanów Zjednoczonych. Święto internetowych wyprzedaży przyniosło wówczas przedsiębiorcom łącznie około 610 milionów dolarów, zaś w kolejnych latach suma ta była znacznie wyższa. Trudno więc się dziwić, że cyfrowe święto promocji w ekspresowym tempie zaczęło być obchodzone w pozostałych częściach świata.

Wybierz to, czego potrzebujesz

Co warto kupić w Cyber Monday 2020?

Święto poniedziałkowych wyprzedaży skłania wiele osób do zakupów prezentów świątecznych dla siebie i dla najbliższych. Według wyników badań przeprowadzonych przez PayPal podczas Cyfrowego Poniedziałku konsumenci są w stanie wydać w sklepach internetowych blisko 360% więcej niż w pozostałych częściach roku.

Co więcej, dla zdecydowanej większości młodych osób zakupy w trakcie Cyber Monday są nie tyle opcją, ale nawet koniecznością. Czy jednak każdy produkt oferowany podczas cyfrowych wyprzedaży jest warty zainteresowania?

Wielkie promocje przyciągają uwagę sporej liczby potencjalnych nabywców. Zdarza się, że fakt ten jest wykorzystywany przez oszustów, którym zależy na jak największym zysku w trakcie Cyber Monday. Analizy ekspertów wskazują, że nawet 1% transakcji odbywających się w Cyfrowy Poniedziałek może być próbą oszustwa. Jak więc uniknąć takiej sytuacji i wynikającego z niej rozczarowania?

Komputery i laptopy - sprzęt wysokiej klasy

Obok drogich ubrań znanych projektantów i luksusowych perfum, sprzęt komputerowy oraz asortyment elektroniczny jest trzecim najczęstszym wyborem Polaków podczas Cyber Monday. Warto jednak wiedzieć, że wielu sprzedawców branży elektronicznej oferuje w tym czasie dość mało korzystne oferty. W szczególności tyczy się to sprzętu wysokiej klasy, którego oferta podczas Cyber Monday może być albo niewiele niższa bądź nawet identyczna jak pierwotna. Jeśli zależy Ci na dobrym jakościowo sprzęcie powinieneś zainteresować się tematyką elektroniki poleasingowej i refurbished. Dlaczego opłaca się kupować tego typu produkty?

POLECANE LAPTOPY W KLASIE SELECT

Laptopy poleasingowe - jakie korzyści gwarantują?

Sprzęt typu refurbished został oddany ponownie do sprzedawcy na podstawie konsumenckiego prawa do zwrotu. Komputery poleasingowe czy akcesoria refurbished są więc praktycznie nieużywane, a jednocześnie nie można ich traktować jako produkty fabrycznie nowe. W związku z tym ich cena rynkowa jest automatycznie tańsza o 20-30%.

Podobne zjawisko obserwuje się w przypadku laptopów poleasingowych, czyli tych, które wcześniej były użytkowane w celach służbowych. Bardzo często tego typu sprzęt jest w świetnym stanie technicznym, a przy okazji można go również nabyć za zdecydowanie niższą cenę. Przed powrotem na rynek komputery refurbished i poleasingowe przechodzą szereg szczegółowych testów, a czasem także lifting zewnętrznych elementów. Zdarza się również, że mają montowane nowe podzespoły. W efekcie konsument ma możliwość zakupu praktycznie nowego, w pełni sprawnego komputera za niewielką cenę. Co więcej, kupując urządzenie refurbished można dodatkowo wspomóc walkę ze zjawiskiem elektrośmieci.

Cyber Monday 2020 - gdzie kupować bezpiecznie?

Wielkie promocje są idealnym sposobem na zakup produktów z wyższej półki cenowej w charakterze prezentów świątecznych. Aby nie dać się oszukać i inwestować rozsądnie warto wybrać uczciwego sprzedawcę. Kupując sprzęt komputerowy i asortyment gamingowy z Vedion możesz liczyć na nawet 80% upustu cenowego, a dodatkowy zapis do newslettera gwarantuje bonusowe 5% rabatu.

Oferta sklepu komputerowego jest atrakcyjna nie tylko podczas Black Friday i Cyber Monday, ale również w pozostałych częściach roku. Kupując komputer gamingowy czy poleasingowego laptopa na święta masz szansę otrzymać 100% sprawny sprzęt, wspierać naturalne środowisko, a dodatkowo sporo zaoszczędzić. Co więc otrzymujesz kupując sprzęt poleasingowy w Vedion.pl?

  • - Oszczędność nawet do 80%,
  • - Komputery i laptopy klasy A i A+,
  • - Długi okres gwarancyjny nawet do 24 miesięcy,
  • - Profesjonalną obsługę i doradztwo.

Zakupy w Cyber Monday 2020 - kupuj świadomie

Obecnie około 95% Polaków wie o istnieniu Czarnego Piątku i Cyfrowego Poniedziałku, a w związku z tym zdecydowana większość z nich korzysta z oferowanych wówczas promocji. Podczas Cyber Monday warto zwracać uwagę na oferty zaufanych sprzedawców, którzy rzeczywiście gwarantują atrakcyjne ceny na swoje towary. Dzięki odpowiedniemu researchowi i świadomym wyborom masz szansę kupić w trakcie cyfrowego święta dobrej jakości produkty za niewielką cenę. I tego właśnie Ci życzę!

pixel