Komputery z procesorem Intel Core i5

( ilość produktów: 2 )

Potrzebujesz pomocy?

Napisz
Marka
Model
Napęd

Komputery stacjonarne z procesorem Intel Core i5 oferują wysoką wydajność, nawet przy znacznym obciążeniu procesora. Znajdują zastosowanie zarówno w domu, jak i w biurze. Poleasingowe komputery z i5 to urządzenia wysokiej jakości, dostępne w naszym sklepie w rewelacyjnych cenach. Każdy komputer posiada zainstalowany oryginalny system operacyjny i jest gotowy do pracy od razu po włączeniu. Wszystkie są objęte gwarancją – nawet do 24 miesięcy.

<

Komputery poleasingowe z procesorem i5. Dlaczego warto?

Szukasz PC o uniwersalnym charakterze? Powinieneś zainteresować się komputerami z procesorem Intel Core i5. W porównaniu do modelu i3, oferują zdecydowanie szybszą i wydajniejszą pracę. Z pewnością sprawdzą się zarówno w warunkach biznesowych, jak i domowych. Używane komputery z procesorem i5 znajdują zastosowanie w obsłudze podstawowych aplikacji, programów specjalistycznych, a także gwarantują satysfakcjonującą rozgrywkę. Jeśli zależy Ci na połączeniu wysokiej wydajności i atrakcyjnej ceny zakupu – postaw na poleasingowe komputery z procesorem i5.

Procesor Intel Core i5 – czy jest lepszy od i3?

Niewiele osób wie, czym tak naprawdę różnią się od siebie komputery z procesorem i5 od komputerów z procesorem i3. Nie wchodzą w szczegóły, w dużym skrócie można przyjąć że i5 jest gwarantem większej wydajności. Przede wszystkim dlatego, że standardowo procesory z tej rodziny występują częściej w wariancie 4-rdzeniowym lub większym, podczas gdy i3 zazwyczaj można spotkać w wersji 2-rdzeniowej. Warto więc postawić na używane komputery z i5 wówczas, gdy zależy Ci na wydajnym, a jednocześnie oszczędnym sprzęcie.

Premiera pierwszego procesora i5 miała miejsce w 2009 roku i od tego czasu podzespoły z tej serii są stale aktualizowane. Zatrzymaliśmy się przy stu lub może nawet przekroczyliśmy już tę magiczną barierę. Tak czy inaczej – liczby doskonale pokazują skalę. I nie oszukujmy się, za tą różnorodnością idą także bardziej lub mniej subtelne różnice.

Procesory Intel Core i5 – czym się od siebie różnią?

Poszczególne modele procesorów i5 mogą różnić się zarówno ilością rdzeni, jak również wątków oraz wielkością pamięci Smart Cache. Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę, wybierając pomiędzy różnymi komputerami z procesorem Intel Core i5?

  • Taktowanie – bardzo istotny parametr, wyrażany w MHz lub GHz. Im wyższe taktowanie, tym wydajniejszy procesor.
  • Ilość rdzeni i wątków – w dużym uproszczeniu – im jest ich więcej – tym lepiej. Ale istotna jest również technologia Hyper Threading, wprowadzjąca obsługę wielowątkowości, co umożliwia wykonywanie kilku zadań jednocześnie.
  • Układ graficzny – procesory Intel Core mogą posiadać zintegrowane podstawowe lub dodatkowe, dedykowane karty graficzne. Jeżeli potrzebujesz laptopa do obsługi zaawansowanych programów lub lubisz grać w gry – koniecznie powinieneś szerzej zainteresować się tym tematem.
pixel