Laptopy z procesorem Intel Core i5

( ilość produktów: 62 )

Potrzebujesz pomocy?

Napisz
Marka
Przedziały cenowe
Wersja produktu (Stan)
Rozmiar matrycy
Rozdzielczość
Seria procesora
Procesor
Dysk twardy
Pamięć RAM
Karta Graficzna
System operacyjny
Kamerka Internetowa
Kategoria procesora
Kategoria grafiki

Modele biznesowe producentów Dell, HP czy Lenovo z procesorem Intel Core i5 gwarantują szereg dodatkowych funkcjonalności, które zapewniają komfort pracy w dowolnych warunkach. Poleasingowe laptopy z procesorem i5 z gwarancją do 24 miesięcy wysyłamy już w 24 godziny po potwierdzeniu zamówienia. Postaw na wysoką jakość w cenie na każdą kieszeń!

i5 to jedna z trzech największych rodzin procesorów od Intela, powstała z myślą o lepszej ergonomii pracy. Z tego względu używane laptopy z procesorem i5 dedykowane są zarówno klasycznemu użytkowaniu, jak i niektórym pracom specjalistycznym. Odpowiednio dobrany procesor, w połączeniu z dedykowaną kartą graficzną gwarantuje płynną obsługę multimediów. Wybierając poleasingowego laptopa z wydajnym procesorem i5 można zarówno grać w gry, montować filmy czy też wykonywać standardowe czynności biurowe. Oczywiście pod warunkiem, że pozostałe podzespoły również są gotowe sprostać wymaganiom. Uniwersalny charakter procesorów w tej generacji sprawia, że używane laptopy z i5 to częsty wybór użytkowników prywatnych i biznesowych.

Procesor Intel Core i5 – czy jest tylko jeden?

Procesory Intel Core i5 stanowią grupę uniwersalnych podzespołów przeznaczonych do różnych celów. Poszczególne modele różnią się, zarówno częstotliwością taktowania, ilością rdzeni, układem graficznym, jak i wykorzystaną technologią. Od tego jaki procesor się wybierze zależy późniejsza jakość pracy. Warto zwrócić też uwagę na generację podzespołu (pierwsza z czterech cyfr, występujących po modelu procesora), choć ta zasada nie sprawdzi się przy porównaniu tańszych, nowszych procesorów do starszych, ale droższych modeli.

Rozpoznanie specyfikacji konkretnego procesora od Intel Core jest dość proste. Wystarczy spojrzeć na numerację procesora, czyli ciąg cyfr występujących po nazwie. Im wyższa jest liczba występująca po myślniku tym nowszy jest procesor. Tę zależność można zauważyć nie tylko w procesorach i5, ale również w innych podzespołach Intel Core.

Poleasingowe laptopy z procesorem i5 – jaki model wybrać?

Jak widzisz, błędem byłoby stwierdzenie, iż wszystkie procesory Intel Core i5 są takie same. Aby ułatwić sobie poszukiwanie idealnego laptopa dla siebie, przygotowaliśmy kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne podczas poszukiwań. 

Szukasz używanego laptopa z i5 do pracy biurowej? Postaw na 2-rdzeniowe modele generacji Kaby Lake lub Skylake, które rozpoznasz dzięki oznaczeniu M. Zależy Ci na komfortowym użytkowaniu w podróży lub na uczelni? Wybierz wydajny procesor i5 z oznaczeniem U, często występujący w ultrabookach biznesowych. A może jesteś fanem gier? Dla miłośników multimediów, a także użytkowników programów specjalistycznych polecamy używane laptopy z minimum 4-rdzeniowym procesorem i5, oznaczone jako HQ lub QM. 

Tak jak wspomnieliśmy, ta rodzina procesorów oferuje swobodną pracę w dowolnych warunkach. Aby cieszyć się maksymalną wygodą warto jednak postawić na urządzenie skrojone pod indywidualne potrzeby danego użytkownika. Poniżej zawarliśmy krótką instrukcję, z której dowiesz się w jaki sposób określić szczegółowe informacje na temat danego wariantu procesora Intel Core i5 w laptopie poleasingowym.

Jak rozpoznać moc danego modelu procesora i5? 

Zwróć uwagę na cyfry i literę znajdującą się po myślniku. Za przykład weźmy procesor Intel Core i5-6440HQ. Pierwsza cyfra określa generację procesora (w tym przypadku jest to szósta odsłona). Następne trzy wyznaczają jakości działania elementu. Pierwsza 4 określa stopień ogólnej wydajności dla modelu z grupy procesorów i5, a druga 4 świadczy o wydajności samego podzespołu. Z kolei ostatnia cyfra wyznacza stopień poboru energii podczas pracy. 0 określa wartość standardową dla procesorów Intel Core. Na końcu znajduje się oznaczenie literowe, szyfrujące dodatkowe informacje. W naszym przykładzie jest to HQ, oznaczające grafikę o wysokiej wydajności oraz czterordzeniowy procesor.

Dlaczego warto postawić na używany laptop z procesorem i5?

Notebooki używane cieszą się coraz większą popularnością, nie tylko wśród prywatnych użytkowników. Powystawowe laptopy z procesorem i5 znajdują zastosowanie również w kontekście biznesu, a szczególnie modele wiodących producentów: Apple, Dell, Lenovo czy HP. Za pogłębiającym się zainteresowaniem przemawia nie tylko zdecydowanie niższa cena urządzeń poleasingowych.

Używane laptopy z procesorem i5 przeznaczone są zarówno do zadań standardowych, jak i profesjonalnych. Dzięki skrupulatnej diagnostyce oraz weryfikacji sprawności technicznej, notebooki dostępne w sprzedaży Vedion wyróżniają się doskonałą jakością pracy. Co więcej, wybór modelu z linii biznesowej gwarantuje jeszcze wyższy komfort pracy. Poleasingowe notebooki z serii profesjonalnej często posiadają także wzmocnienia obudowy. Decydując się na inwestycję w używanego laptopa z i5 można więc zyskać wysoką jakość w atrakcyjnej cenie.

Używany laptop z i5 – dlaczego warto kupić go w Vedion?

Ofertę profesjonalnego outletu laptopów wyróżnia szeroki dostęp do starannie wyselekcjonowanych urządzeń najwyższej klasy. Modele znajdujące się w sprzedaży Vedion zostały oznaczone klasami jakości, co ułatwia dobór komputera osobistego pod konkretne przeznaczenie. Poleasingowe laptopy z procesorem i5, podobnie jak pozostałe laptopy w ofercie Vedion, są w 100% sprawne technicznie, a także objęte gwarancją do 24 miesięcy. Odnowione urządzenia po serii testów diagnostycznych są wolne od wad fabrycznych i gwarantują wydajną pracę przez kolejne lata. W każdy używanym laptopie instalujemy także oryginalny system operacyjny. Dzięki temu praca z urządzeniem może zacząć się od razu po otrzymaniu laptopa

Interesuje cię uniwersalny sprzęt do pracy, nauki i rozrywki? Wybierz powystawowego laptopa z i5 i ciesz się komfortem użytkowania i jednoczesną oszczędnością! Laptopy poleasingowe z procesorem i5 w Vedion możesz kupić zarówno w naszym warszawskim sklepie komputerowym, jak i w krakowskim centrum komputerowym

pixel