Jaki tablet dla dziecka wybrać?

2021-07-16
Jaki tablet dla dziecka wybrać?

Tablet i telefon to niewielkich rozmiarów urządzenia, które można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Największą cechą wyróżniającą tablet jest większy ekran, pozwalający na dużo bardziej komfortowe obcowanie z multimediami. Chociażby z tego względu tablet sprawdza się świetnie, nie tylko w kontekście pracy zawodowej. Sprzęt może towarzyszyć również w podróży, służąc do odtwarzania ulubionych filmów, seriali a także bajek. Chcąc wybrać się z dzieckiem na wakacje warto więc przemyśleć zakup dobrej jakości urządzenia mobilnego.

W dzisiejszym wpisie skupimy się na wszelkich aspektach związanych z tabletami. Podpowiemy na co należy zwracać uwagę podczas wyboru tabletu dla dziecka. Przyjrzymy się nieco bliżej specyfikacji wybranych modeli tabletów Apple i Samsunga dostępnych w Vedion.

Tablet dla dziecka – idealny do podróży

Tablet jest lżejszy i wygodniejszy w użytkowaniu w samochodzie czy pociągu niż laptop. Jednocześnie dzięki większemu ekranowi zapewnia zdecydowanie większy komfort podczas oglądania niż nawet najnowocześniejszy smartfon. Łatwiej też trafić palcem tam, gdzie celujemy. Szczególnie małemu dziecku, które dopiero raczkuje w świecie elektronicznym.

Tablety są uwielbiane przez wszystkich rodziców. Każdy tablet ma bowiem magiczną funkcję. Potrafi świetnie zaabsorbować uwagę najmłodszych. Dlatego jeśli jesteś rodzicem, który wybiera się z dzieckiem lub dziećmi w dalszą podróż i chciałbyś choć na chwilę skupić myśli na książce czy krajobrazie za oknem – rozważ poważnie zakup tableta dla dziecka.

Na tablecie można nie tylko oglądać ulubione kreskówki, ale także grać w gry bądź po prostu korzystać z internetu. Każde tego typu urządzenie posiada również wejście słuchawkowe, co pozwala na oddawanie się rozrywce bez jednoczesnego rozpraszania kierowcy czy przeszkadzania innym współpasażerom.

Inwestycję w tablet polecamy przede wszystkim rodzicom, których dzieci łatwo się rozpraszają lub denerwują podczas podróży. Mobilny towarzysz może być również dobrym rozwiązaniem dla pociech zmagających się z chorobą lokomocyjną. Korzystając z tabletu dziecko ma okazję oderwać się od rzeczywistości, a tym samym przeżyć podróż w zdecydowanie wygodniejszy i “szybszy” sposób. Należy zaznaczyć, iż nie jest to uniwersalne rozwiązanie dla każdego dziecka. Jeśli jednak mdłości nie zatrzyma ruchomy obraz, z pewnością pomoże sen. Tablet może przecież posłużyć również do słuchania ulubionych kołysanek.

Czy tablet dla dziecka służy tylko rozrywce?

Warto podkreślić, iż zakup tabletu dla dziecka nie musi wiązać się jedynie z chęcią zapewnienia maluchowi rozrywki. Zakup dodatkowych akcesoriów w postaci klawiatury czy myszki bezprzewodowej może uczynić z tabletu mały komputer. Urządzenie może z powodzeniem służyć dziecku nie tylko to relaksu, ale również do nauki. To rozwiązanie wiąże się z kilkoma korzyściami. Po pierwsze – zakup laptopa jest bardziej kosztowny. Tablety są tańsze, a odpowiednio wybrany model może zagwarantować zbliżony komfort pracy.

Po drugie – internet oferuje wiele multimediów powstałych z myślą o edukacji najmłodszych. Posiadając tablet, dziecko ma szansę oglądania pouczających filmów, czytania lektur szkolnych, a także słuchania ulubionych bajek i e-booków. Istnieje również sporo bezpłatnych gier na tablety, mających na celu rozwijanie konkretnych umiejętności. Dla najmłodszych polecamy Kids Brain Buddy i Logic Free, rozwijające umiejętności logicznego myślenia czy 123S ABCS Handwriting, stworzony z myślą o nauce pisania. Starsze dzieci również znajdą mnóstwo propozycji. Polska Inspiruje, ucząca o dokonaniach naszych rodaków, Bit by Bit będący ciekawym wstępem do programowania czy intrygująca gra logiczna Shadowmatic. Jak widać, tablet stanowi uniwersalny sprzęt elektroniczny i może posłużyć również do nauki poprzez zabawę.

Tablety Samsung do 1000 zł

Tablet dla dziecka – dlaczego warto kupić model poleasingowy?

Chcąc sprawić dziecku tablet warto postawić na urządzenie dobrej jakości. Zakup fabrycznie nowego tabletu zwykle wiąże się z większą inwestycją. Jeśli chcesz zaoszczędzić, a jednocześnie zyskać rewelacyjny sprzęt, postaw na modele poleasingowe i odnowione. W naszym sklepie znajdziesz wyselekcjonowane produkty, sprawdzane pod kątem płynności i wydajności pracy. Dzięki szczegółowej weryfikacji, prezentowane tablety są wolne od wad technicznych, a jednocześnie są objęte gwarancją do 12 miesięcy. W naszym sklepie znajdziesz sprzęt znanych producentów m.in. Samsung czy Apple. Wybierając dobrej jakości urządzenie gwarantujesz swojemu dziecku najlepsze warunki do relaksu i edukacji poprzez zabawę.

Tablet dla malucha – od jakiego wieku dziecko może korzystać z urządzenia?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie w sposób jednoznaczny. Nowoczesne technologie stanowią obecnie bardzo ekspansywną dziedzinę, która na dobre rozgościła się w codziennym życiu wielu rodzin. W każdym domu można znaleźć laptopy, komputery czy smartfony, podobnie jak innego rodzaju urządzenia, stworzone z myślą o polepszeniu bieżącego funkcjonowania.

Rodzice często obawiają się podarować dziecku jego własne urządzenie, z uwagi na strach przed zbyt szybkim ,,wniknięciem” w wirtualną rzeczywistość. Warto jednak mieć na względzie, iż dziecko dorasta w otoczeniu współczesnych cudów techniki, jest więc niejako do nich przyzwyczajone. Należy pamiętać, że to nie samo urządzenie stanowi problem, ale sposób i częstotliwość jego użytkowania. Świadomy rodzic powinien więc często rozmawiać z dzieckiem na temat tego jak korzystać z tabletu. W tym kontekście pomocne okazują się nie tylko edukacyjne aplikacje, ale również wspólne spędzanie czasu z dzieckiem poza zasięgiem urządzenia.

Dziecięcy tablet – jaki wybrać? Co jest najważniejsze?

Chcesz kupić tablet dla malucha w wieku od 2 do 6 lat? Pamiętaj, że warto postawić na urządzenie, które będzie dla niego łatwe w obsłudze. O ile starsze dzieci mają większe doświadczenie w korzystaniu ze sprzętu mobilnego, tak kilkulatki mogą mieć z tym nieco większe problemy na początkowym etapie. Przyjrzyjmy się więc najważniejszym elementom technicznym tabletów dla małych dzieci.

Rozdzielczość tabletu dla dziecka – jaka będzie wygodna?

Pierwszym aspektem, o którym warto pomyśleć wybierając tablet dla malucha jest wielkość ekranu. Jeśli chcesz sprawić urządzenie młodszemu dziecku, warto zdecydować się na tablet 8 cali. Takie modele najczęściej posiadają wyświetlacz 1280×800 pikseli. Niewielki rozmiar i jednocześnie lekka konstrukcja sprawia, że taki sprzęt jest dużo łatwiejszy w użytku dla dwulatków i trzylatków. Warto wspomnieć, iż obecnie najwięcej tabletów z wyświetlaczem 8 cali to modele posiadające system Android. Wśród nich wyróżniają się wydajne i estetyczne tablety Samsung Galaxy Tab. Taki sprzęt będzie więc służyć przede wszystkim do rozrywki: oglądania filmów czy grania w gry edukacyjne.

Nieco starszym dzieciom polecamy zakup tabletu 10 cali. Większy ekran oferujący rozdzielczość 1920×1080 pikseli daje użytkownikowi nieco więcej możliwości pod względem funkcjonalności. Tablet 10 cali sprawdza się nie tylko do obcowania z multimediami. Wygodny wyświetlacz, a także mocniejszy procesor jest gwarantem swobodnej pracy również w innych aspektach. Za pomocą tabletu można przygotowywać notatki, korzystać z Internetu, a także prowadzić rozmowy wideo czy korzystać z popularnych czatów. Warto również podkreślić, że tablety z większą matrycą cieszą się większym zainteresowaniem nabywców. Z tego powodu, chcąc kupić 10-calowy tablet dla dziecka, rodzic ma możliwość większego wyboru, jeśli chodzi o system operacyjny.

Odnowione iPady w świetnych cenach

Windows, iOS czy Android – jaki system operacyjny wybrać?

Kolejną kwestią mogącą wpłynąć na wybór danego modelu dla dziecka jest system operacyjny. Wśród osób, które chcą zaoszczędzić, największą popularnością w kontekście tabletów cieszy się Android oraz Windows. Należy mieć na względzie, iż każdy z nich został stworzony do nieco innych celów, a tym samym – mogą posiadać pewne ograniczenia. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto więc poświęcić chwilę na poznanie najważniejszych informacji na temat oprogramowania w tabletach. Dzięki temu można uniknąć rozczarowania.

  • Tablety z Androidem – tego typu urządzenia będą najlepszym wyborem dla miłośników nowinek technologicznych. System Android posiada bowiem mnóstwo dodatkowych aplikacji, co gwarantuje dużo szybszą konfigurację tabletu dla najmłodszego użytkownika. Oprogramowanie cechuje się uniwersalnym charakterem, dzięki czemu może posłużyć nie tylko do rozrywki, ale także do czynności służbowych.
  • Tablety z Windowsem – popularne oprogramowanie znajduje się nie tylko w komputerach, ale również w tabletach. Posiadając mobilne urządzenie z systemem Windows można z łatwością korzystać z aplikacji zainstalowanych na PC lub laptopie. Warto też zwrócić uwagę na to, że tablet z najnowszą wersją oprogramowania wypada zdecydowanie korzystniej pod względem ceny zakupu. Jeśli więc na co dzień korzystasz z Windowsa – warto przemyśleć inwestycje w tablet kompatybilny z Twoim komputerem.
  • Tablety z iOS – popularną grupą są także tablety marki Apple. Urządzenia są nie tylko charakterystyczne pod kątem estetycznym. Wyróżniają się również wydajnością oraz długim czasem pracy baterii. Szczególnie ten drugi aspekt jest istotny w kontekście wyboru tabletu dla dziecka w podróż. Doskonała jakość idzie jednak w parze z koniecznością przeznaczenia na zakup większej ilości pieniędzy. Jeśli marzysz o iPadzie dla malucha i jednoczesnej oszczędności, jednym z rozwiązań jest zakup tabletu poleasingowego lub odnowionego przez producenta.

Jaki tablet do auta – nie zapominaj o łączności z siecią

Dobry tablet dla dziecka musi być nie tylko wygodny w użytkowaniu. Aby maluch mógł całkowicie oddać się rozrywce podczas podróży koniecznym jest także dobre połączenie z siecią. Kupując tablet warto więc zwrócić uwagę na to w jaki modem wyposażony jest konkretny model. Najnowszym rozwiązaniem w tym zakresie jest modem 5G, jednak technologia ta nie jest jeszcze powszechnie użytkowana. Polecamy więc zwrócić uwagę na urządzenia korzystające z rozwiązania LTE lub 4G. Choć sprzęt z drugą technologią będzie nieco droższy, wybierając tablet poleasingowy masz szansę sporo zaoszczędzić.

Oczywiście, planując użytkowanie tabletu w aucie należy zadbać o stosowny pakiet Internetu. Sprzęt jest bowiem wyposażony we własną kartę sieciową. W przypadku przekroczenia limitu w tablecie dziecka, można udostępnić mu domowy router mobilny a także hotspot w telefonie rodzica.

Idealne słuchawki na podróż z tabletem

Kontrola rodzicielska na tablecie dla dziecka – czy zawsze jest konieczna?

Częstą obawą rodziców kupujących swoim dzieciom tablet lub telefon jest kwestia bezpieczeństwa w sieci. Funkcja kontroli rodzicielskiej umożliwia sprawdzenie z jakimi treściami ma do czynienia dziecko podczas korzystania z urządzenia. Blokada gwarantuje ograniczenie dostępu do określonych aplikacji czy filmów.

Wybierając tablet dla dziecka z Androidem dodanie kontroli jest możliwe bez instalowania zewnętrznych programów. Aby włączyć kontrolę rodzicielską należy stworzyć dziecku osobny profil i ograniczyć jego uprawnienia. Podobnie sprawa prezentuje się w przypadku tabletów z Windowsem. Z kolei w przypadku iPadów blokadę można wprowadzić na pozycji ustawień ogólnych. Proces ten nie jest więc skomplikowany, bez względu na to, który rodzaj urządzenia dla dziecka wybierze rodzic.

Dobry tablet do samochodu i nie tylko – jaki model wybrać?

Szukasz dobrego tabletu dla dziecka na wakacyjną podróż? A może zależy Ci na uniwersalnym urządzeniu do pracy? Eksperci Vedion przygotowali zestawienie modeli, które cechują się nie tylko długim czasem pracy. Wybrane produkty wyróżniają się zarówno wysoką jakością funkcjonowania, jak i wygodną konstrukcją. Oto tablety dla dzieci i dorosłych, które warto kupić w 2021 roku.

Samsung Galaxy TAB A 9.7 LTE SM-T555 16GB – tablet dla dziecka do 1000 zł

Urządzenia marki Samsung cieszą się sporą popularnością, z uwagi na połączenie dobrej jakości i przystępnej ceny. Nie inaczej jest w przypadku tabletów z linii Galaxy, oferujący doskonałe warunki pracy w dowolnych okolicznościach. Urządzenie z 4-rdzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 429 o taktowaniu 2.0 GHz sprawdza się znakomicie w kontekście odtwarzania ulubionych aplikacji i gier. Wyświetlacz 9,7 cala zamknięty w cienkiej obudowie jest jednocześnie komfortowy w użytkowaniu i gwarantuje odpowiednie nasycenie barw wyświetlanego obrazu.

Tablet Samsung Galaxy Tab A działa bezproblemowo przez wiele godzin. Jest to zasługa wyjątkowo wytrzymałej baterii litowo-polimerową 5100 mAh, dzięki której można zapomnieć o regularnym ładowaniu. Wbudowane głośniki stereo pozwalają na swobodne słuchanie muzyki czy oglądanie filmów bez zestawu słuchawkowego. Tablet posiada wygodne złącze Micro USB, a także miejsce na kartę pamięci i nanoSIM.

Wisienką na torcie jest również doskonała jakość połączenia sieciowego oraz możliwość korzystania z GPS. Umożliwiają to tryby AGPS, BeiDou czy Glonass, stanowiące standard w tym modelu. Niewielkich rozmiarów urządzenie o bardzo wysokich parametrach technicznych można kupić u nas już od 500 zł! Czego chcieć więcej?

Tablet do auta do 1000 zł – SAMSUNG GALAXY TAB 4 10.1 LTE

Kolejna propozycja stanowi wybór dla tych, którzy chcą korzystać z tabletu nie tylko do rozrywki. Samsung Galaxy Tab S4 doskonale sprawdza się w pracy zawodowej i nauce, ponieważ wyświetla obraz w poziomie. Szeroki ekran 10,1 cala o grubości 7.95 mm został zamknięty w solidnej obudowie, doskonale zabezpieczającej wyświetlacz. Jednocześnie urządzenie jest dość lekkie, gdyż waży jedynie 487g.

Oprócz prostego designu, tablet wyróżnia się również sporą ergonomią. Jest to zasługa czterordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon 400. Za doskonałą jakość prezentowanego obrazu odpowiada układ grafiki Adreno 305. Warto też zwrócić uwagę na sporą ilość pamięci operacyjnej. Mając do dyspozycji aż 16 GB nie ma mowy o problemach z miejscem na najnowsze gry i aplikacje.

Z uwagi na rozmiar ekranu, model Tab 4 polecamy starszym użytkownikom. Urządzenie świetnie sprawdzi się jako tablet dla dziecka od 8-9. roku życia. Sprawi także sporo radości jego rodzicom.

Tablet do 2000 zł – Apple iPad Mini 4 Space Grey 128 GB A1550 WIFI + LTE

iPad Mini 4 to filigranowe urządzenie przygotowane do pracy zawodowej i nie tylko. Urządzenie z ekranem 7.9 cala o rozdzielczości 1536 x 2048 pikseli sprawdzi się doskonale w charakterze pierwszego tabletu do auta dla malucha. Ucieszy się z niego również dorosły użytkownik. Dlaczego warto zainwestować w tablet od Apple?

Nowoczesny iPad pracuje na stabilnym systemie iOS 9, co zapewnia płynne działanie ulubionych multimediów i programów. Rozdzielczość ekranu 2048 × 1536 pikseli jest gwarantem komfortowego korzystania z urządzenia w dowolnym miejscu i czasie. Dodatkowo, tablet od Apple posiada także dwa aparaty: przedni 7 MP oraz tylny 8 MP. Dzięki temu użytkownik ma nie tylko szansę prowadzić rozmowy wideo, ale także utrwalać fotografie z wakacyjnej podróży.

Urządzenie zostało dodatkowo wzmocnione litym aluminium o metalowym połysku. Fakt ten sprawia, że sprzęt wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, o które łatwo przy najmłodszych użytkownikach. Warto też wspomnieć o jeszcze większej pojemności. 128 GB pamięci zapewnia dostateczną ilość miejsca nie tylko na aplikacje dla dzieci, ale także dla dorosłych.

Dobry tablet samochodowy – Apple iPad 9.7” (6th Gen) Space Gray 128GB A 1954 WIFI+LTE Klasa A+

Poszukując urządzenia do rozrywki i edukacji nie sposób przejść obojętnie wobec modelu iPada 6 generacji. Propozycja marki Apple cechuje się nie tylko smukłą obudową i estetycznym wyglądem.

Wyświetlacz 9,7 cala o rozdzielczości 2048 x 1536 w standardzie Multi-Touch Retina umożliwia zdecydowanie więcej, niż poprzednie modele. Wyjątkowo wyrazisty obraz, realistyczne oddanie barw a także płynność pracy – wszystko to zaleta wykorzystania bardzo wytrzymałego procesora Apple A10.

W urządzeniu iPad 6 nie brakuje rzecz jasna aparatów. W tym modelu użytkownik ma do dyspozycji kamerę przednią 1.2 MP z blokadą Face ID a także aparat 8 MP z tyłu, przeznaczony do wykonywania zdjęć. Tablet posiada także wygodny rysik, który można opcjonalnie wykorzystać podczas obcowania z urządzeniem.

Tak jak w przypadku poprzedniej propozycji, ten tablet oferuje równie dużo miejsca. Pamięć 128 GB wystarcza nie tylko na służbowe dokumenty, ale także mnóstwo gier i dodatkowych aplikacji. iPad 6 to absolutny fenomen wśród modeli tabletów dla dzieci do 2000 zł.

Niniejszy wpis powstał z myślą o pomocy w znalezieniu idealnego tableta dla dziecka. Warto pamiętać, że mobilne urządzenie może służyć nie tylko rozrywce, ale też edukacji, a czasem przyda się również rodzicom. Z tego względu warto postawić na produkt dobrej jakości. W naszym sklepie znajdziesz tablety i akcesoria do urządzeń mobilnych najwyższej jakości. Modele poleasingowe i odnowione dostępne w sprzedaży są w 100% sprawne technicznie, a jednocześnie dużo tańsze. Każde urządzenie jest objęte gwarancją do 12 miesięcy.

Wciąż nie wiesz jaki tablet wybrać? Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów! Zapraszamy do punktów stacjonarnych lub kontaktu z Działem Obsługi Klienta.

pixel