Podwyżki cen w 2021 roku. Ceny elektroniki w górę.

2021-01-08
Podwyżki cen w 2021 roku. Ceny elektroniki w górę.

Podwyżki cen i podatków to chleb powszedni na początku każdego roku. Tak samo będzie w 2021. Globalna pandemia odbiła się na wielu gałęziach przemysłu, w tym na branży elektronicznej. Dowiedz się na jakie podwyżki cen warto się przygotować i o ile może być droższy zakup nowego komputera czy dysku.

Podwyżki cen 2021 – jakie usługi będą droższe?

Jak donosi Business Insider Polska, podwyżki cen wynikające z pandemii koronawirusa będą dotkliwe dla wszystkich Polaków. Dla przykładu mieszkańców Warszawy czeka w najbliższym czasie podwyżka cen wody o nawet 12,73 zł względem 1 m3. Wyższe są już ceny napojów słodzonych i alkoholowych w małych butelkach. 

Więcej zapłacimy także za prąd i media. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji planuje podnieść stawkę abonamentową o 0,5 zł, zaś za używanie odbiornika dodatkowe 1,8 zł. 

iPhone Like New w świetnej cenie

Komputery będą droższe w 2021 – z czego to wynika?

Wysokie ceny nowego sprzętu elektronicznego przyprawiały o ból głowy już w 2020 roku. Epidemia SARS-CoV-2 spowodowała nie tylko obniżenie wydajności pracy fabryk, ale także ograniczenie dostępności surowców. Jak podaje Wirtualna Polska, Huawei zdecydował się na hurtowy zakup mikroprocesorów po decyzji Stanów Zjednoczonych o ograniczeniu  dotychczasowych źródeł. W odpowiedzi na wzrost popytu, tajwańska fabryka TSMC pracuje ponad swoje możliwości, aby dostarczyć towar topowym producentom sprzętu elektronicznego z całego świata. 

Na wzrost cen wpłynąć może również opłata reprograficzna, a w zasadzie jej nowelizacja. Jak zapowiedział Jarosław Sellin, wiceminister MKDNiS, jednorazowa opłata ponoszona przez producentów urządzeń ma w najbliższym czasie objąć komputery, tablety oraz dyski twarde. Mimo, że z programu wyłączone są obecnie wyższe opłaty za smartfony, ceny pozostałych produktów mogą ulec podwyższeniu. Jak podaje Inn Poland, pozyskane dzięki opłacie reprograficznej 45-50% kwoty ma być przeznaczone na nowo powstały Fundusz Wsparcia Artystów. Wsparcie ma obejmować ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne dla osób z tej grupy zawodowej. Choć projekt jest dopiero na etapie konsultacji – warto wiedzieć, że może on wejść w życie w 2021 roku.

Wydajne komputery do pracy i nauki

Komputer i laptop – nowy czy używany?

Biorąc pod uwagę zbliżające się podwyżki, inwestycja w laptopa czy komputer może być jeszcze bardziej wymagająca pod względem finansowym. Dodatkowym problemem może okazać się również dostępność wyżej wymienionych produktów elektronicznych w przystępnej cenie. Z tego względu warto zwrócić uwagę na używaną elektronikę. 

Jeśli nigdy nie kupowałeś poleasingowego sprzętu, możesz mieć obawy co do jego jakości. Dlatego szczególną uwagę powinno się zwrócić na sprzedawcę. Zainteresuj się czy komputer lub laptop został przetestowany przez wykwalifikowanych specjalistów. Profesjonalny sklep oferuje wyłącznie urządzenia w pełni sprawne pod kątem technicznym.

Poleasingowe laptopy klasy Select czy A trudno rozpoznać od modeli prosto z salonu. Z kolei sprzęt klasy B posiada normalne ślady użytkowania, nie wpływające na jakość działania podzespołów. Warto też zaznaczyć, iż na zakup poleasingowego urządzenia może zdecydować się każdy – zarówno osoba prywatna, jak i przedsiębiorca. Używany sprzęt elektroniczny jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią często wymieniać urządzenia.

Laptopy Dell w cenie na każdą kieszeń

Oprócz korzyści finansowych, inwestycja w komputer stacjonarny poleasingowy czy laptop z drugiej ręki wspiera ochronę środowiska. Im mniej nowego sprzętu kupujemy tym mniej powstaje elektrośmieci. Dzięki zakupowi myszki odnowionej czy poleasingowego iPhone’a można więc dodatkowo pozostać ekologicznym.

W sklepie komputerowym Vedion znajdziesz urządzenia nowe, poleasingowe i odnowione w cenach na każdą kieszeń. Bez względu na to czy chodzi o używane iPhone’y, laptopy czy słuchawki – każdy sprzęt przechodzi serię testów diagnostycznych przed ponowną sprzedażą. Dzięki temu nasi klienci mają pewność doskonałej jakości technicznej sprzętu i zdecydowanie niższej ceny jego nabycia. Dodatkowo, na nasze produkty oferujemy nawet do 24 miesięcy gwarancji.

Wyższe ceny sprzętu elektronicznego w 2021 roku są nieuniknione. Dlatego tym bardziej warto zainteresować się używaną elektroniką. Laptopy czy komputery stacjonarne z drugiej ręki mogą posłużyć drugiemu właścicielowi przez kolejne lata. Pod warunkiem, że sprzęt zostanie odpowiednio przygotowany przez specjalistów. Bezpieczniej jest dokonać zakupu w firmie będącej od lat na rynku, niż u indywidualnego sprzedawcy. Jeśli chcesz znaleźć wysokiej klasy sprzęt w świetnej cenie – sprawdź naszą ofertę online lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych.

pixel