UCHWYT SAMOCHODOWY DO TELEFONU. JAKI WYBRAĆ?

2017-06-19
UCHWYT SAMOCHODOWY DO TELEFONU. JAKI WYBRAĆ?

Nie będzie żadnym odkryciem, jeśli powiemy, że w dzisiejszych czasach telefon komórkowy nie służy nam już tylko do przeprowadzania rozmów głosowych. Wszyscy dobrze wiemy, że smartfon stał się urządzeniem wielofunkcyjnym.

Podczas prowadzenia auta pozwala nam na przeprowadzanie rozmów wideo, wysyłanie wiadomości głosowych, zastępuje standardową nawigację GPS, pomaga wyszukać miejsce parkingowe czy lokalizuje utrudnienia i patrole drogowe.

Żeby w pełni wykorzystać tak bogatą funkcjonalność telefon powinien być odpowiednio umieszczony w samochodzie. Jeśli położysz go we wnęce przy podłokietniku, na desce rozdzielczej lub dźwigni zmiany biegów na niewiele się przydadzą ci się wszystkie jego udogodnienia. Różnorodność uchwytów samochodowych do telefonów jest ogromna. Przyjrzyjmy się, co oferują producenci.

Marka vs. uniwersalizm

Uchwyty samochodowe do telefonów możemy podzielić na markowe produkty dopasowane do konkretnych modeli lub uniwersalne, pasujące do większości marek smartfonów dostępnych na rynku. Na tym etapie podejmowania decyzji wszystko zależy od ciebie.


Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jesteś wierny marce telefonu, który posiadasz, czy raczej zmieniasz telefony wraz z upływem umowy abonamentowej? Jeśli nie przywiązujesz się do konkretnej firmy dobrze postawić na uniwersalny uchwyt. Dzięki temu, kiedy zmienisz telefon możesz być niemal pewien, że uchwyt będzie pasował do nowego telefonicznego nabytku.


Dla pewności pamiętaj jednak, by sprawdzić przed zakupem, czy dany sprzęt pasuje do określonego zestawu samochodowego.

Lokalizacja uchwytu w samochodzie

uchwyt do samochodu

W sklepach znajdziesz uchwyty, konsole i podkładki do smartfonu lub tabletu różniące się przede wszystkim sposobem montażu w aucie. Tutaj produkty dzielą się głównie na te, które zamontujesz na przedniej szybie za pomocą przyssawki, lub takie z możliwością umiejscowienia na kratce nawiewu, czyli potocznie na wywietrzniku.
Oba rodzaje uniwersalnych uchwytów, w zbliżonych cenach, proponuje w swojej ofercie Logitech. To, jaki uchwyt wybierzesz powinno zależeć przede wszystkim od tego, do czego podczas jazdy chcesz używać smartfonu lub tabletu.


Uchwyt samochodowy mocowany na przyssawkę, taki jak +Drive Dashboard Mount sprawdzi się w wypadku dużego ekranu, który ma służyć za nawigację w czasie rzeczywistym. Dzięki zlokalizowaniu go na przedniej szybie unikniesz odrywania wzroku od jezdni. Musisz jednak pamiętać o takim umiejscowieniu uchwytu, aby ekran nie zasłaniał widoczności na drodze i nie stanowił zagrożenia. Dodatkowo pamiętaj o tym, by uchwyt dawał możliwość obracania smartfona czy tabletu w poziomie.


Sporo zwolenników ma również uchwyt na telefon na kratce nawiewu. Tutaj warto wziąć pod lupę model Logitech + Trip, który nie ogranicza on w ogóle widoczności, choć kierowca musi oderwać wzrok od kierunku jazdy, chcąc dostrzec wizualne wskazówki. Ogromnym plusem obu modeli jest ich uniwersalność.


Bez względu na rozmiar czy markę posiadanych urządzeń, każdy z uchwytów świetnie sprawdzi się w drodze sprawiając, że Twoja podróż będzie wygodna i bezpieczna.

jaki uchwyt do smartfona

Jakość, cena i trwałość idą w parze

Jak to często bywa, i tutaj nie jest inaczej - cena idzie w parze z jakością. Dlatego nie warto kupować najtańszych modeli (dostępnych nawet w przedziale kilku złotych), ponieważ najtańsze modele mogą nawet uszkodzić kratkę samochodu w trakcie montażu.


Jeśli zależy ci na tym, by uchwyt nie był jednorazowym produktem warto zainwestować w niego odrobinę więcej. Plastikowe prowadnice i zębatki wyrabiają się, a gumki lub pianka wycierają. Oczywiście, bez trudu można kupić produkty, które starczą na wiele lat, ale tutaj nie obędzie się bez wydania nieco więcej niż kilka czy kilkanaście złotych.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
pixel