WYBIERAMY NAJLEPSZĄ KLAWIATURĘ LOGITECH

2017-06-21
WYBIERAMY NAJLEPSZĄ KLAWIATURĘ LOGITECH

Okazuje się, że podczas wyboru akcesoriów komputerowych duże znaczenie dla konsumentów mają głośniki, słuchawki, drukarka, a nawet myszka. Inaczej sprawa wygląda z klawiaturą. Wybór klawiatury do komputera poleasingowego jest raczej lekceważony.

O ile przykładamy ogromną wagę do innych peryferiów, o tyle klawiaturę zawsze wybiera się tę najtańszą – żeby była. Warto jednak pamiętać, że obok myszki, jest to najczęściej używany element komputerowego zestawu.

Ponadto ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Nie nie, to nie żart! Klawiatura powinna być ergonomiczna, bo tylko ergonomiczne urządzenie sprawi, że nawet po wielu godzinach spędzonych na pisaniu dokumentów stawy nadgarstków, a także mięśnie dłoni, a nawet pleców, nie będą nas bolały.

Przygotowaliśmy dla was przegląd najlepszych klawiatur marki Logitech - tytana na rynku komputerowego sprzętu peryferyjnego. Nasze zestawienie zostało podzielone na progi cenowe, tak aby każdy mógł znaleźć coś na swoją kieszeń.

Klawiatura do 100 zł

Logitech K360

“Lekka i klasyczna, wygląda na trwałą. Podstawowa funkcyjność, bez zbędnych udoskonaleń.” - piszą o niej użytkownicy. W tej zwięzłej recenzji zawarte jest samo sedno bezprzewodowego modelu K360.

Zarówno zaletą, jak i wadą tego modelu może być fakt, że jest ona o około 20% mniejsza od standardowych klawiatur. W naszym zestawieniu to jeden z tańszych model, który zadowoli nie wymagających użytkowników jednocześnie oferując ergonomię pracy i kilka dodatkowych przycisków skrótowych, które jednym kliknięciem przeniosą cię do poczty czy wybranej zakładki.

Przy okazji klawiatura prezentuje się bardzo estetycznie i minimalistycznie, co sprawia, że dopasuje się do niemal każdego wnętrza.

logitech klawiatury

 

Zestaw Logitech MK270 (Klawiatura K270 + Myszka M185)

Klasyczny i komfortowy zestaw w naprawdę rozsądnej cenie. Zarówno klawiatura, jak i myszka należą do najprostszych modeli Logitecha, wyposażonych w podstawowe funkcje.

Największą zaletą (choć w tym momencie na rynku już powszechnie spotykaną) jest fakt, że na zestaw składają się urządzenia bezprzewodowe. Dzięki temu twoje stanowisko pracy zachowuje estetyczny wygląd bez plątających się kabli.

Zestaw dla mało wymagających w cenie w 100% adekwatnej do jakości i funkcjonalności urządzeń.

 

jaki uchwyt do smartfona

Logitech K400

Podłączasz komputer do telewizora, i co dalej? Dalej już tylko model klawiatury K400 z wbudowanym panelem dotykowym, który sprawdzi się w tym wypadku idealnie.

Dwie propozycje kolorystyczne - czarna i biała, dwie równie atrakcyjne wizualnie. K400 jest kompatybilna z takimi systemami operacyjnymi jak Windows 7, Windows 8, Windows 10, Android 5.0 lub nowszy a także Chrome OS.

Klawiatura cechuje się dalekim zasięgiem, dzięki któremu możesz sterować wszystkim co dzieje się na ekranie z kanapy.

logitech klawiatury

Klawiatura do 200 zł

Klawiatura K350

Klawiatura dla surferów? Pytanie nieprzypadkowe, bo ten model w swoim wyglądzie naprawdę przypomina falę.

K350 to następca znanej i cenionej klawiatury z serii Wave. Jej pofalowany profil sprawia, że klawiatura jest ergonomiczna i pozwala na naturalne i wygodne ułożenie nadgarstków.

Z pewnością docenią ją wszyscy, którzy spędzają przed komputerem długie godziny. Ponadto klawiatura posiada regulowaną wysokość i dostępne są aż trzy pozycje.

Nowoczesny wygląd i funkcjonalność ciągle w dobrej cenie.

 

klawiatura bezprzewodowa logitech

Klawiatura K750

Przedstawiamy ci klawiaturę, która jest bezprzewodowa i jednocześnie nie potrzebuje baterii. Model K750 wyróżnia się tym, że ładowany jest… światłem. Posiada wbudowane panele, które są odpowiedzialne za ładowanie akumulatorów.

W pełni naładowana bateria jest w stanie zasilać klawiaturę nawet do trzech miesięcy w ciemności. Poza tym klawiatura wyposażona jest w odbiornik Unifying, który pozwala na podłączenie sześciu urządzeń.

Cena nie jest najniższa, ale pamiętaj, że oszczędzasz na bateriach!

klawiatury logitech

Logitech TK820

Model ciekawy, bo posiadający duży panel dotykowy ułatwiający pracę. Panel pozwala na swobodne pomniejszanie, powiększanie i przesuwanie elementów.

Nowoczesny design przewiduje brak dodatkowych przycisków na panelu - wystarczy kliknąć w lewy lub prawy róg, który zastąpi klawisze myszy.

Klawiatura dla tych, którzy ponad funkcjonalność i ergonomię cenią modne gadżety.

logitech klawiatury bezprzewodowe

Klawiatura powyżej 200 zł

Logitech K800

Na tej półce cenowej nie ma przypadków ani nudy. Tak też wygląda model K800. Klawiatura posiada system inteligentnego podświetlenia.

Włącza się ono podczas korzystania z klawiatury. Gdy jednak skończysz pracę automatycznie się wyłączy.

Dodatkowo klawiatura jest niezwykle elegancka. Jesteś prezesem dużej firmy lub masz stylowe mieszkanie? Ten model na pewno dopasuje się do wnętrza, nawet stawiając klawiaturę pionowo.

logitech klawiatury

Logitech K810

To, co wyróżnia model K810 spośród pozostałych to fakt, że klawiatura zapewnia duży komfort pisania bez względu na porę dnia. To za sprawą podświetlenia klawiszy, które są wyjątkowo wyraźne.

Podświetlenie przyciemnia się lub rozjaśnia w zależności od poziomu oświetlenia w pomieszczeniu. Design tego modelu może być dość kontrowersyjny - na pewno nie jest on uniwersalny i docenią go osoby stawiające na charakterystyczny wygląd sprzętu.

logitech klawiatura podswietlana

Klawiatura powyżej 300 zł

Klawiatura K830

Przedstawiamy najdroższy w naszym zestawieniu model. Klawiatura, która sprawdzi się zarówno do PC, jak i kina domowego. Model K830 łączy w sobie niemal wszystkie funkcje wcześniej opisanych klawiatur.

To klawiatura inteligentnie podświetlana (klawisze podświetlą się gdy zaczniesz pisać i gasną po 5 sekundach, gdy przestaniesz oszczędzając energię).

Poza tym łączy w sobie klawiaturę i wbudowaną mysz oraz posiada zasięg do 10 metrów. Cena produktu wysoka, ale adekwatna.

logitech k830

Podsumowanie

W takim zestawieniu niełatwo jest wybrać najlepszy model. A to dlatego, że każdy z nas ma swoje kryteria i oczekiwania względem klawiatury. Jeśli ma ci ona służyć tylko i wyłącznie do pracy biurowej, wiadomo, że nie warto inwestować w specjalnie podświetlany sprzęt o dalekim zasięgu.

I odwrotnie, jeśli marzysz o tym, by swoim komputerem, podłączonym do telewizora sterować z kanapy nie wystarczy ci najprostsza klawiatura pozbawiona panelu dotykowego.

Zanim więc wybierzesz się do sklepu określ swoje potrzeby, a potem już tylko pozostaje się cieszyć przyjemnym użytkowaniem.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
pixel