Klasa laptopa poleasingowego - od czego zależy?

2021-01-27
Klasa laptopa poleasingowego - od czego zależy?

Klasa laptopa poleasingowego jest określana na podstawie stanu wizualnego danego modelu. Warto mieć świadomość, że nie zawsze notebook klasy Select będzie jedynym możliwym rozwiązaniem. Dowiedz się czym cechują się poszczególne klasy laptopów poleasingowych. Znajdź komputer osobisty idealny dla Ciebie lub Twojego biznesu.  

Klasa Select

Modele poleasingowe tego typu trudno odróżnić od notebooków fabrycznych. Doskonały stan techniczny i wizualny sprawia, że takie laptopy wzbudzają spore zainteresowanie. Kto bowiem nie lubi estetycznego sprzętu? Laptopy klasy Select to częsty nabytek wśród przedsiębiorców oraz miłośników estetycznej elektroniki. Na takie laptopy oferujemy do 24 miesięcy gwarancji, w zależności od modelu. 

W skrócie:

 • Sprzęt w 100% sprawny technicznie,
 • Idealny stan wizualny,
 • Popularny wśród przedsiębiorców i prywatnych użytkowników, którym zależy na sprzęcie nienagannej estetyce.

Wysokiej klasy notebooki Dell

Klasa A 

Takie urządzenia również niewiele różnią się od modeli nowych. Sprawność techniczna oraz bardzo dobry stan wizualny przemawia za popularnością laptopów poleasingowych w tej klasie. Notebooki poleasingowe A wybierane są zarówno przez osoby prywatne, jak i właścicieli firm. Sprzęt klasy A może posiadać pojedyncze ryski na obudowie, które często pozostają praktycznie niezauważalne. Co więcej, ich obecność nie wpływa na sprawność techniczną urządzenia.

W skrócie:

 • Sprzęt w 100% sprawny technicznie,
 • Bardzo dobry stan wizualny,
 • Może posiadać pojedynczą, niewielką rysę na obudowie,
 • Klasa najczęściej wybierana przez klientów w naszym sklepie.

Klasa A-

Główną różnicą między sprzętem klasy A i A- są z reguły widoczne ślady użytkowania na klawiaturze, w postaci wytartych klawiszy. W takich modelach mogą pojawić się również pojedyncza plamka na matrycy czy przetarcie na touchpadzie. Są to jednak niewielkie niedogodności kosmetyczne, nie wpływające na techniczną jakość pracy. 

Większość sprzedawców oferuje jedynie 6 miesięcy gwarancji na sprzęt w tej klasie. W naszym sklepie na laptopy poleasingowe A- gwarantujemy do 12 miesięcy gwarancji. 

W skrócie:

 • Sprzęt w 100% sprawny technicznie,
 • Bardzo dobry stan wizualny,
 • Może posiadać pojedyncze ślady użytkowania w postaci przetarć w miejscach użytkowych,
 • Najlepszy stosunek jakości do ceny.

MacBooki w atrakcyjnej cenie

Klasa B

Klasa B to idealny sprzęt dla osób ceniących sobie wydajność, a nie estetykę. Laptopy klasy B mogą mieć plamki na matrycy, ryski czy widoczne pęknięcia na obudowie. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, takie notebooki również są w pełni sprawne pod kątem technicznym. Modele tego typu są polecane tym, którzy chcą kupić wydajny sprzęt w niższej cenie.

Gdzie znajdzie zastosowanie laptop klasy B? To inwestycja idealna dla biznesów, w których wygląd sprzętu elektronicznego nie ma znaczenia. Laptop klasy B będzie też dobrym pomysłem na pierwszy komputer poleasingowy dla dziecka.

W skrócie:

 • Sprzęt w 100% sprawny technicznie,
 • Model może mieć pęknięcia na obudowie,
 • Widoczne rysy na obudowie i przeciętne ślady użytkowania,
 • Doskonały wybór dla firm usługowych czy jako pierwszy laptop dla dziecka.

Laptopy w przystępnych cenach

Klasa C

Laptopy klasy C są najtańsze, z uwagi na widoczne ubytki w obudowie, zauważalne rysy czy przebarwienia matrycy. Sprzęt tego typu może mieć również uszkodzone niektóre porty i wymagać dodatkowej naprawy. 

Modele klasy C sprawdzają się idealnie w miejscach, w których estetyka sprzętu nie ma znaczenia. Dla przykładu, takie laptopy można znaleźć w warsztatach samochodowych czy na placach budowy. Tani i funkcjonalny sprzęt gwarantuje możliwość przeprowadzenia niezbędnych czynności podczas pracy.

W skrócie:

 • Może wymagać naprawy,
 • Posiada ślady użytkowania,
 • Sprzęt idealny dla pracowników warsztatów przemysłowych i budowlanych.

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego warto kupić laptopa poleasingowego?

Zalet zakupu laptopa poleasingowego jest mnóstwo. Jedną z ważniejszych jest możliwość nabycia sprzętu wiodących producentów w znacznie niższej cenie. Biznesowe laptopy Dell czy Lenovo często posiadają lepsze podzespoły czy dodatkowe rozwiązania ułatwiające pracę. Matowa obudowa czy wzmacniana klawiatura to tylko część udogodnień obecnych w laptopach poleasingowych. Więcej zalet używanych laptopów poznasz czytając ten artykuł.

Odpowiednio przygotowany przez sprzedażą laptop poleasingowy cechuje się doskonałym stanem technicznym. Jest to zasługa pracy specjalistów, którzy testują modele poleasingowe przed ponownym wprowadzeniem na rynek.

Kto może kupić laptopa poleasingowego?

Laptop poleasingowy to produkt przeznaczony zarówno dla prywatnego użytkownika, jak i przedsiębiorcy. Możesz zdecydować się na zakup dowolnej klasy notebooka poleasingowego, w zależności od indywidualnych preferencji i oczekiwań

Jak przygotowuje się laptopy poleasingowe? Krok po kroku

Zanim laptop z leasingu znów trafi do sprzedaży, koniecznym jest jego sprawdzenie. W tym celu urządzenie trafia do warsztatu producenta lub sprzedawcy używanej elektroniki. Pod okiem specjalistów laptopy są poddawane takim czynnościom jak:

 • Czyszczenie wnętrza i obudowy – czysta wentylacja obniża ryzyko przegrzewania się notebooka.
 • Test podzespołów – weryfikacja pozwala sprawdzić poprawność działania i dokonać ewentualnej wymiany przestarzałych komponentów.
 • Instalacja oprogramowania – laptop z gotowym systemem operacyjnym będzie gotowy do pracy od pierwszego włączenia. W przypadku większości laptopów poleasingowych w Vedion instalujemy Windows 10 Professional.
 • Nadanie klasy sprzętu – element istotny celem określenia ostatecznej ceny zakupu modelu poleasingowego.
 • Umieszczenie sprzętu w opakowaniu do sprzedaży – tak gotowy sprzęt czeka na nowego nabywcę.
pixel