Laptopy i komputery poleasingowe. Czy warto kupować?

2021-01-15
Laptopy i komputery poleasingowe. Czy warto kupować?

Z powodu pandemii ceny elektroniki idą w górę. W 2021 roku będzie jeszcze gorzej. Informowaliśmy o tym ostatnio w tym artykule. Z tego względu szczególną uwagę warto zwrócić na laptopy i komputery poleasingowe, które zyskują na popularności wśród konsumentów.

Urządzenia poleasingowe – co to takiego?

Jak podaje portal Money.pl, na zakup komputera poleasingowego decyduje się coraz więcej Polaków. Z czego wynika ten fenomen?

Komputery poleasingowy to sprzęt użytkowany w przedsiębiorstwie w ramach umowy leasingu. Przedsiębiorca użytkuje sprzęt elektroniczny przez zaledwie dwa lub trzy lata. Po zakończeniu umowy takie laptopy i pecety mogą trafić ponownie do sprzedaży. Nabywcą sprzętu poleasingowego może stać się zarówno osoba prywatna, jak i kolejny przedsiębiorca.

Komputer poleasingowy – klasa i wysoka jakość

Jedną z istotnych zalet zakupu poleasingowych komputerów jest ich wysoka jakość. Wybierając sprzęt do firmy, przedsiębiorcy wybierają modele wiodących producentów. Często również sprzęt komputerowy brany w leasingu jest dostosowywany do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Oznacza to, że komputery służbowe mogą być wyposażone w lepszą kartę graficzną, bardziej funkcjonalne oprogramowanie czy też posiadać dodatkowo wzmocnioną obudowę. Co więcej, laptopy firmowe często oferują niestandardowe opcje zabezpieczające, których próżno szukać w urządzeniach komercyjnych.

Komputery pochodzące z leasingu cechują się więc wysoką jakością nie tylko z uwagi na ich producenta. Często posiadają również dodatkowe elementy, wpływające na wyższą funkcjonalność konkretnego modelu. Tego typu inwestycja może więc okazać się doskonałym sposobem na nabycie profesjonalnego sprzętu do pracy za niewielką cenę.

Wydajne komputery w świetnej cenie

Laptop poleasingowy – dlaczego warto go mieć?

Komputery klasy biznesowej wyróżniają się od urządzeń obecnych w sprzedaży detalicznej. Dla przykładu, laptopy biznesowe często posiadają matowy wyświetlacz. Taki ekran oferuje większy kąt widzenia, a więc jest bardziej komfortowy podczas wielu godzin użytkowania. Brak lustrzanego odbicia oznacza większą wygodę podczas czytania czy oglądania filmów.

W laptopie biznesowym można często znaleźć również solidniejszą klawiaturę. Dzięki dodatkowemu wzmocnieniu klawisze są nie tylko stabilniejsze, ale także dużo bardziej czułe. Taki sprzęt jest nie tylko wytrzymały, ale też wygodniejszy w użytkowaniu. W laptopach poleasingowych pojawiają się również inne udogodnienia, np. track points zamiast klasycznego touchpada. Niewielki element nawigacji sprawia, że nie trzeba odrywać się od klawiatury chcąc zmienić położenie kursora. Jak więc widać, poleasingowe komputery oferują mnóstwo dodatków, wpływających na wyższą jakość pracy.

Warto też pamiętać, że sprzęt biznesowy działa na oficjalnym oprogramowaniu. Kupując poleasingowego laptopa można więc zyskać gotowe narzędzie do pracy za zdecydowanie niższą cenę.

Komputer poleasingowy – używany znaczy gorszy?

Istnieje błędne przekonanie, że komputery poleasingowe cechują się dużo niższą jakością, niż sprzęt fabrycznie nowy. Oczywistym jest, że sprzęt używany może posiadać drobne ślady użytkowania czy też nieco przestarzałe komponenty. Komputer poleasingowy może jednak konkurować z modelami fabrycznie nowymi. Kluczowym jest jednak odpowiednie przygotowanie sprzętu używanego przed ponowną sprzedażą. Jak więc ten proces wygląda w praktyce?

Klasa laptopów poleasingowych

Profesjonalni sprzedawcy zajmują się diagnostyką urządzeń, które mają być ponownie wprowadzone na rynek. Jednym z ważnych etapów jest nadanie urządzeniu klasy, określanej na podstawie stanu wizualnego danego modelu. Jakie klasy są przypisywane komputerom poleasingowym?

  • Klasa Select – to urządzenia, które trudno odróżnić od modeli prosto z salonu. Komputery i laptopy klasy Select charakteryzują się doskonałym wyglądem zewnętrznym.
  • Klasa A+ i A – komputery poleasingowe z tej kategorii cechują się bardzo dobrym stanem wizualnym. Mogą posiadać niewielkie ślady użytkowania w postaci pojedynczych rys na obudowie. Nie wpływają one jednak funkcjonalność urządzenia.
  • Klasa B – czyli sprzęt noszący zauważalne ślady użytkowania, czyli rysy, przetarcia czy pojedyncze martwe piksele na powierzchni ekranu.
  • Klasa C – to komputery, które wymagają naprawy lub wymiany części obudowy.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że taki sprzęt klasy C sprzedawany jest dość rzadko. W zdecydowanej większości przypadków sprzedawcy urządzeń poleasingowych proponują klientom urządzenia w dobrej lub bardzo dobrej kondycji wizualnej. Na zakup komputera klasy B często decydują się osoby, które przedkładają aspekty wizualne nad funkcjonalnymi. Warto bowiem zaznaczyć, że sprzęt poleasingowy od zaufanego sprzedawcy będzie w 100% sprawny technicznie, niezależnie od stanu wizualnego danego modelu.

Profesjonalne laptopy klasy Select

Testy diagnostyczne laptopów poleasingowych

Aby komputer poleasingowy mógł służyć nowemu właścicielowi koniecznym jest przeprowadzenie testów diagnostycznych. Wymiana zużytego procesora, płyty głównej czy karty graficznej, test sprawności oprogramowania i płynności działania systemu – to obowiązkowe czynności przeprowadzane w profesjonalnym warsztacie diagnostycznym. Tak przygotowany komputer otrzymuje wcześniej wspomnianą klasę oraz nową cenę.

Odpowiednio przygotowany laptop czy komputer poleasingowy zapewnia właścicielowi płynną i wydajną pracę. Każde urządzenie znajdujące się w naszym sklepie przeszło wyżej wspomniane czynności. Dzięki temu nowy nabywca może być pewny doskonałej sprawności technicznej zakupionego komputera.

Komputer poleasingowy – niska cena i wysoka jakość

Komputery poleasingowe zawsze będą tańsze, niż model prosto z salonu. Im niższa klasa urządzenia tym cena również będzie adekwatnie niższa. Mimo to, nawet laptopy klasy Select są zdecydowanie tańsze niż komputer fabrycznie nowy.

Kupując model poleasingowy od profesjonalnego sprzedawcy można zyskać sprzęt wysokiej klasy, a jednocześnie zaoszczędzić. Zaletą takich zakupów jest także gwarancja, która w sklepie Vedion wynosi nawet do 24 miesięcy. Kupując urządzenie poleasingowego u profesjonalnego sprzedawcy masz pewność doskonałej jakości oraz bezpieczeństwa zakupów.

Zakup komputera poleasingowego wiadomego pochodzenia gwarantuje mnóstwo zalet. Do tych najważniejszych należy zaliczyć:

  • Atrakcyjną cenę zakupu komputera poleasingowego,
  • Dobra jakość sprzętu użytkowanego w firmach,
  • Dodatkowe udogodnienia oferowane przez laptopy biznesowe,
  • Pewność 100% sprawności nabywanego urządzenia.

Laptop używany – tani i ekologiczny

Warto też wspomnieć o ekologicznym charakterze nabywania urządzeń używanych. Im mniej komputerów i laptopów wyrzucamy tym mniej elektrośmieci powstaje. Kupując sprzęt komputerowy z drugiej ręki możesz więc przy okazji wspierać naturalne środowisko.

Chcesz nabyć sprzęt wysokiej jakości w przystępnej cenie? Zwróć uwagę na komputery poleasingowe! Wybierz sprzedawcę, który zapewni Ci bezpieczeństwo zakupów. Wysoki poziom satysfakcji gwarantowany!

pixel