2019-01-11

DELL LATITUDE E5250

Vedion - Pytania

Dell Latitude E5250

W skrócie
Dell Latitude E5250 to notebook biznesowy doskonale radzący sobie w warunkach wymagających mobilności. Przekątna 12,5’’ i stosunkowo niewielka waga doskonale przystosowują go do podróży a także użytkowania w kawiarni lub na uczelni.

Jego kombinacje podzespołów sprawiają, że dobrze sobie radzi z codzienną pracą biurową jak i użytkiem prywatnym. Możemy na nim wykonać proste grafiki i pracować w nawet bardziej zaawansowanych Excelach. Matryca Full HD natomiast bardzo dobrze sprawdzi się podczas oglądania filmów.

Procesor:
- Intel Core i3 / i5 4. generacji / Intel Core i7 5. generacji

Grafika:
- Intel HD Graphics 4400 / 5500

Matryca:
- 12,5’’ HD (1366x768) – antyodblaskowa
- 12,5’’ Full HD (1920x1080) - dotykowa

Cechy zewnętrzne i obudowa:
- waga: 1,56 kg
- wymiary: 310 x 22 x 212 mm
- obudowa: magnez / aluminium, powierzchnia SoftTouch

Złącza:
- 3 USB 3.0
- 1 HDMI
- 1 DisplayPort
- 1 Blokada Keningstone
- 1 złącze stacji dokującej
- wejście/wyjście audio
- czytnik kart SD
- czytnik linii papilarnych.

Podzespoły i przeznaczenie
Dostępne procesory (i3 – i7) są bardzo dobrze przystosowane do biurowej pracy. W zależności od potrzeb możemy się zdecydować na mniej lub bardziej wydajny wariant. Dell Latitude E5250 z natury jest notebookiem biznesowym, co czyni go bardzo dobrym sprzętem do tego środowiska.

Matryca i grafika
Matryca o przekątnej 12,5’’ jest zdecydowaną zaletą jeśli mówimy o notebooku, od którego wymagamy, by był dobrym partnerem podróży i mobilnej pracy. W przypadku pracy stacjonarnej na dłuższą metę może okazać się zbyt mały. Posiada natomiast złącze HDMI, co umożliwia podpięcie większego monitora.

Dostępne są dwa rodzaje matryc – matowa HD i dotykowa Full HD. Ta druga oferuje znacznie większy panel roboczy i lepszą jakość obrazu, natomiast komfort użytkowania może być mniejszy w bardzo nasłonecznionych pomieszczeniach ze względu na odbijanie promieni w ekranie.

Cechy zewnętrzne
Waga 1,5 kg może nie jest najniższym wynikiem, jednak bez problemu możemy wrzucić notebooka do plecaka i z łatwością go przetransportować. Obudowa jest całkiem odporna na wyginanie. Stop magnezu znajdziemy w wariancie z matrycą Full HD. Powierzchnia SoftTouch jest elegancka i przyjemna w dotyku - zapobiega pozostawianiu nieestetycznych odcisków palców.

pixel