2019-01-11

DELL LATITUDE E5440

Vedion - Pytania

Dell Latitude E5440

W skrócie

Dell E5440 to kolejny model z biznesowej serii Latitude. Doskonale odnajduje się jako laptop do pracy czy notebook do prywatnego użytku. Przeznaczony jest raczej do standardowych czynności i współpracy z oprogramowaniem typu pakiet Office, przeglądarki internetowe czy nawet programy graficzne.

Możemy śmiało także oglądać na nim filmy czy oddać się grze w starsze wydania Simsów lub Fify. (w rozszerzeniu z kartą Nvidia GT720M)

Procesor:
- procesory 4. generacji do Intel Core i7

Grafika:
- Intel HD Graphics 4400
- Opcjonalnie: NVIDIA GeForce GT720M

Matryca:
- 14’’ HD (1366x768) – antyodblaskowa
- 14’’ HD+ (1600x900) – antyodblaskowa
- 14’’ HD (1366x768) - dotykowa
- 14’’ HD+ (1600x900) - dotykowa

Cechy zewnętrzne i obudowa:
- waga: 1,98 kg
- wymiary: 338 x 32 x 235 mm
- obudowa: aluminium; gumowa powierzchnia

Złącza:
- 1 USB 2.0,
- 2 USB 3.0,
- 1 VGA,
- 1 HDMI,
- Blokada Keningstone,
- Złącze stacji dokującej,
- wyjście/wejście audio w jednym,
- czytnik kart SD,

Napęd: Tak

Podzespoły i przeznaczenie

Ten model laptopa znajdziemy w kombinacji z różnymi procesorami 4. generacji aż do Intel Core i7. Im bliżej i7 tym lepiej będzie przystosowany komputer do bardziej zaawansowanych czynności.

E5440 to zdecydowanie model, który jest zaprojektowany z myślą o biurowych warunkach, co czyni go równie dobrym komputerem do codziennego, zwykłego użytkowania.

Matryca i grafika

W modelu E5440 mamy do wyboru dwie rozdzielczości: HD i Full HD. Obie są dostępne zarówno w wersjach dotykowych jak i matowych. Wybór między nimi jest kwestią indywidualnych preferencji jednakże warto zwrócić uwagę na fakt, że matowe matryce są świetnie przystosowane do pracy w pełnym oświetleniu. Nie otrzymamy jednak z nimi dotykowego obrazu.

W matrycach dotykowych możemy odnosić wrażenie, że kolory są bogatsze i żywsze, jednakże w warunkach mocnego oświetlenia mogą nam dokuczać odbicia światła. Dell jest także dostępny z opcjonalną kartą graficzną Nvidia GT720M. Rozszerzenie o nią umożliwi współpracę z lepszymi programami graficznymi a także przełoży się to na możliwość rozegrania partyjki w Fifie czy spędzenia czasu ze swoimi Simami.

Cechy zewnętrzne

Waga - wynosząca prawie 2 kg – a także gabaryty notebooka zapewniają stabilność podczas pracy. Są jednak delikatnym utrudnieniem jeśli chcemy go mieć na co dzień w plecaku. Obudowa wykonana z aluminium jest dużo bardziej wytrzymała od tych spotykanych w standardowych, konsumenckich modelach.

Powierzchnia laptopa jest pokryta gumowym materiałem, dzięki czemu sam notebook prezentuje się elegancko.

pixel