2019-01-11

DELL LATITUDE E5450

Vedion - Pytania

Dell Latitude E5450

W skrócie:

Dell Latitude E5450 to model z serii biznesowych laptopów. Jego design doskonale pomoże mu wtopić się w biurowe otoczenie. Mówiąc o jego przeznaczeniu powinniśmy mieć na myśli głównie firmowe lub domowe biurko. Jest bardzo dobrze przystosowany do codziennej pracy na dokumentach, internecie i arkuszach kalkulacyjnych.

Dobre wrażenie sprawia także klawiatura z przestrzenią między klawiszami, dzięki czemu E5450 sprawdzi się także jako komputer dla copywritera.

Procesor:
- procesory 4. generacji Intel Celeron lub Intel Core i3 / i5 / i7

Grafika:
- Intel HD Graphics 4400 / 5500
- Opcjonalnie: NVIDIA GeForce 830M / 840 M

Matryca:
- 14’’ HD (1366x768) – antyodblaskowa
- 14’’ Full HD (1920x1080) – antyodblaskowa
- 14’’ Full HD (1920x1080) - dotykowa

Cechy zewnętrzne i obudowa:
- waga: 2 kg
- wymiary: 379 x 33,6 x 250,5 mm
- obudowa: aluminium; wzmocnienie magnezem (wersja Full HD)

Złącza:
- 3 USB 3.0,
- 1 VGA/D-Sub,
- 1 HDMI,
- 1 Blokada Keningstone,
- 1 złącze stacji dokującej,
- wejście/wyjście audio,
- czytnik kart SD,
- 1 SmartCard,
- czytnik linii papilarnych,

Napęd: Brak

Podzespoły i przeznaczenie
Mając do czynienia z notebookiem biznesowym spodziewamy się, że będzie dobrze pracował w tym środowisku. Dell Latitude E5450 nie jest wyjątkiem – został wyposażony w warianty procesorów, które doskonale sprawdzą się w tych warunkach.

Jeśli pracujemy na np. rozszerzonych Excelach, które wymagają więcej wkładu ze strony komputera, polecamy wybór modelu z Intel Core i7. Natomiast w przypadku codziennej pracy i standardowego użytkowania śmiało możemy postawić na wariant z i3 lub i5.

Matryca i grafika
Producenci zadbali, by dać swoim klientom wolną rękę jeśli chodzi o wybór matrycy w E5450 – mamy bowiem matową wersję HD, a także dotykową i matową wersję Full HD. W przypadku dążenia do jak najostrzejszego obrazu i zwiększania obszaru roboczego, nie powinniśmy się zastanawiać i wybrać Full HD. Matryca matowa czy dotykowa? Matowa sprawdza się w warunkach silnego oświetlenia, gdzie jesteśmy narażeni na ciągłe refleksy w ekranie.

Dotykowa natomiast jest matrycą IPS, która może się pochwalić bogatym odzwierciedleniem kolorów i żywymi barwami. W tym jednak przypadku silne oświetlenie jest naszym przeciwnikiem i może wpływać na komfort pracy.

Notebook jest głównie do standardowych zadań, jeśli natomiast będziemy potrzebować wykonać obróbkę zdjęcia czy pograć w starsze gry (Heroes, Simsy) to warto rozejrzeć się za modelem z dodatkową kartą graficzną Nvidii.

Cechy zewnętrzne
Obudowa w opisywanym notebooku różni się od modeli, które możemy znaleźć w markecie. Aluminiowe wykonanie a także wzmocnienie magnezem (tylko w wersjach FHD) doskonale wpływa na wytrzymałość notebooka.

Komputer nie należy do wagi piórkowej, jednak 2 kilogramy w dalszym ciągu nie są żadnym wyzwaniem jeśli chodzi o transport w przeznaczonej do tego torbie.

pixel