5 KORZYŚCI Z ZAKUPU SPRZĘTU POLEASINGOWEGO

2018-08-01
5 KORZYŚCI Z ZAKUPU SPRZĘTU POLEASINGOWEGO

Vedion - Pytania

Podczas procesu decyzyjnego warto przeanalizować konkretne oferty pod kątem korzyści, jakie osiągniemy przy danym wariancie. W tym artykule chcemy przybliżyć taką listę dotyczącą wyboru zakupu sprzętu poleasingowego.


Oszczędność

Jest to pierwszy argument „za” przychodzący nam na myśl, gdy zastanawiamy się nad komputerem poleasingowym. Różnice w wydatkach są znaczne – sięgają nawet tysięcy złotych (przy zakupie tylko jednego urządzenia!).

Żeby nie być gołosłownym, weźmy na celownik notebooka jakim jest HP ProBook G1. Występuje on w wielu parametrowych kombinacjach, dlatego porównując ceny wybraliśmy modele o identycznych specyfikacjach – procesor Intel Core i5, 4 GB RAM, dysk 500 GB HDD.

Przy zakupie fabrycznie nowego musimy się liczyć z wydatkiem ok. 3600 zł, podczas gdy wariant poleasingowy, w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym, to zakup o wartości lekko ponad 900 zł. To 2700 zł różnicy!

Wybierając dobry sklep nie musimy kupować kota w worku. Mimo niskiej ceny, produkt posiada gwarancję, dzięki czemu zakup jest bezpieczny i poddany prawu do reklamacji czy zwrotu.

Wysoka jakość

Komputery poleasingowe zawsze są poddawane dokładnym oględzinom. Na ich podstawie zapada decyzja o kwalifikacji do konkretnej klasy – zazwyczaj A lub B. Obie gwarantują dobry lub bardzo dobry stan techniczny, lecz to klasa A jest tą „ładniejszą” z zewnątrz.

Wybierając komputer poleasingowy, mamy możliwość przebierania wśród naprawdę wysokiej jakości urządzeniach – 100 procentach sprawnych. Łącząc tę korzyść z poprzednią (oszczędność) otrzymujemy świetny wynik w postaci lepszego stanu naszego portfela przy jednocześnie zyskaniu mocnego sprzętu do pracy.

Szeroka oferta

Rynek urządzeń poleasingowych jest bardzo szeroki (wręcz ogromny!). Umożliwia nam to wybór spośród tysięcy modeli tego jednego, który idealnie będzie odpowiadał na nasze potrzeby.

W poprzednim artykule „najwięksi producenci notebooków biznesowych” przedstawiliśmy firmy takie jak: Dell, HP, Lenovo, Apple czy nawet Asus i Fujitsu, których komputery wzbogacają rynek czyniąc go niezwykle konkurencyjnym i bogatym w oferty.

Jeśli więc jesteśmy zdecydowani na zakup komputera poleasingowego, nie musimy się w żaden sposób ograniczać – mamy ogromne pole do działania.

Inwestycja

Praktycznie każde urządzenie, które kupujemy, wiążemy z nadziejami, że będzie nam służyć jak najdłużej i jak najlepiej. W ofercie sprzętu poleasingowego znajdziemy w dużej mierze komputery klasy biznes. Charakteryzują się one długą żywotnością dzięki wytrzymałej obudowie, mocnym parametrom i prostej konstrukcji umożliwiającej serwisowanie i konserwację wnętrza.

Zakup korzystny dla kieszeni, wcale nie oznacza tego, że notebook będzie nam służył krócej lub gorzej – wręcz przeciwnie – urządzenia poleasingowe także stanowią gwarancję dobrej inwestycji.

Szeroki wachlarz cenowy

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, komputery i laptopy poleasingowe otrzymują klasy od A do B. Na jej podstawie jest także formowana cena. Daje nam to możliwość doboru sprzętu nie tylko ze względu na specyfikacje ale także na wygląd zewnętrzny.

Jeśli nie liczy się on dla nas tak bardzo, możemy postawić na klasę B, która ma więcej śladów użytkowania przy jednocześnie bardzo dobrym stanie technicznym. Tutaj spotkamy się ze znacznie obniżoną ceną, co może być świetną opcją dla osób poszukujących mocnego sprzętu przy niewysokim budżecie.

Szeroki wachlarz cenowy daje nam ogrom możliwości związanych ze znalezieniem złotego środka, czego nie zawsze doświadczymy na rynku urządzeń fabrycznie nowych.

Podsumowanie

Kończąc nasze rozważania na temat korzyści wynikających z zakupu komputera/notebooka poleasingowego, chcielibyśmy je jeszcze raz wymienić (a przy tym podkreślić):

- Oszczędność,
- Wysoka jakość,
- Szeroka oferta,
- Inwestycja,
- Szeroki wachlarz cenowy.

Wszystkie te elementy składają się na cechy udanego zakupu. Warto jednak wspomnieć o kluczowej sprawie jaką jest wybranie zaufanego sprzedawcy. Dzięki temu nasz zakup spełni wszystkie powyższe cechy, co będzie stanowiło pewnego rodzaju „happy end”.

laptopy poleasingoweDell Latitude E6540 - dla wymagających

  • Procesor Intel Core i7,
  • Karta graficzna AMD Radeon,
  • Ekran 15,6,
  • Full HD,

dell latitude e6540Dell Precision M4800 - do zadań specjalnych

  • Bardzo wytrzymała obudowa,
  • Ultra-wydajny Procesor Intel Core i7 QM,
  • 16 GB RAM,
  • Ekran 15,6,
  • Full HD,

Dell precision m4800

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel