CZYM JEST LEASEBOOK?

2018-12-27
CZYM JEST LEASEBOOK?

Vedion - Pytania

Czym jest Leasebook?

„Co to w ogóle za pytanie? Jestem na stronie Leasebook by Vedion więc chyba odpowiedź jest prosta, nie?”

Trudno się nie zgodzić, lecz nazwa strony nie wzięła się znikąd. Jest ona bowiem ściśle powiązana z prezentowaną tutaj tematyką. Pochylmy się w takim razie nad samym znaczeniem tego słowa.

Znaczenie

„Notebook’’ – w maksymalnym uproszczeniu to klasyczne nazewnictwo laptopa. Dobrze wszystkim znany typ komputera.

Okej, „book” znajdziemy i tu i tu, ale skąd to „Lease”? Odpowiedź jest prosta – od słowa „leasing”. Sumując te pojęcia otrzymujemy klarowną informację jaką za sobą niesie wyraz Leasebook, czyli laptop poleasingowy. „Leasebook” nie jest określeniem nawiązującym do tylko jednej marki. To gatunek sprzętu, który znajdziemy na całym rynku.

Niektórzy mogą się dziwić, inni podskakiwać z radości, że ta dziedzina znalazła swoje odmienne nazewnictwo i własny portal informacyjno-edukacyjny. Popularność laptopów i komputerów poleasingowych rośnie, a razem z nią ilość konkretnych urządzeń i sprzedawców na rynku. Warto więc zdobyć cenne informacje, które pozwolą na sprawne manewrowanie po tym obszarze.

Zazwyczaj „Leasebook” odnosi się do sprzętu klasy biznes, ponieważ to on jest najczęściej brany w leasing przez przedsiębiorców, firmy, czy nawet osoby prywatne. Świetnie widzimy tutaj pokrewieństwo z branżą motoryzacyjną, gdzie na podobnych zasadach odbywa się leasing i sprzedaż samochodów.

Komputer poleasingowy inwestycją i oszczędnością

Dobrej jakości sprzęt klasy biznes zaczyna się od półki cenowej, na której znajdziemy żółtą plakietkę z napisem 3500 zł (gdzie jest to praktycznie najniższa cena). Dotyczy to sprzętu fabrycznie nowego, który został stworzony by być solidną maszyną na wiele lat.

Swoją wydajnością i trwałością zaskakują niejednego, lecz dobrze to znamy – za jakość się płaci. (Więcej o sprzęcie klasy biznes w oddzielnym artykule)

Leasebooki to optymalne rozwiązania, ponieważ są to te same urządzenia o znacznie obniżonej cenie. Nawet po okresie leasingu ich wydajność pozostaje praktycznie bez zmian.

Laptop na święta, prezent dla

Kategorie Leasebooków – klasy komputerów poleasingowych

Okres leasingu jest decydujący dla danego urządzenia. Gdy zostanie ono przeznaczone do sprzedaży, otrzymuje konkretną kategorię:

Klasa A – sprzęt, który posiada minimalne ślady użytkowania. Wydajność techniczna i wygląd zewnętrzny absolutnie nie powinny budzić zastrzeżeń. Często się zdarza, że są niemalże porównywane z fabrycznie nowymi.

Klasa B - jest to sprzęt, który w dalszym ciągu prezentuje wydajne działanie i pozwala na wygodne użytkowanie. Posiada on jednak bardziej widoczne ślady użytkowania, które nie każdemu muszą przypaść do gustu. Drugą stroną medalu jest tutaj znacznie obniżona cena.

Te same kategorie będą także wyznacznikiem jakości dla komputerów stacjonarnych, monitorów i innych urządzeń elektronicznych, które także będą miały swój kącik na leasebook.pl

Czym jest Leasebook by Vedion?

Tak jak zaprezentowaliśmy to wcześniej – Leasebook to portal informacyjno-edukacyjny. To tutaj znajdziesz wskazówki jak sprawnie poruszać się na rynku urządzeń poleasingowych. Otrzymasz cenne informacje, które pozwolą Ci dokonać świadomych decyzji zakupowych, byś zamiast laptopa nie otrzymał przysłowiowego kota w worku.

Tutaj znajdziesz także odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące spraw technicznych i finansowych, które są powiązane bezpośrednio z elektroniką. Jako użytkownik Leasebook.pl otrzymujesz dostęp do wartościowych artykułów i forum, gdzie osobiście możesz zadać pytania naszym ekspertom.komputery poleasingowe

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018
pixel