CZYM SĄ NOTEBOOKI KLASY BIZNES?

2018-07-05
CZYM SĄ NOTEBOOKI KLASY BIZNES?

Czy aby przypadkiem takie nazewnictwo nie jest tylko sztuczką producentów, by dotrzeć do nowej grupy klientów? Nie do końca. Ma ono bowiem istotne podłoże w samym produkcie. Lecz czym się różni od powszechnie nam znanych notebooków marketowych? Kto powinien na nie zwrócić uwagę? I przede wszystkim – jak prezentują się ich ceny?

Czym się wyróżniają notebooki biznesowe?

Przeznaczenie
Notebooki biznesowe są komputerami cechującymi się w dużej mierze wysoką wydajnością i odpowiednim przystosowaniem do warunków biurowych.

Podczas projektowania producenci kierowali się ich przeznaczeniem, dlatego na rynku znajdziemy wiele unikatowych modeli, które bardzo dobrze sprawdzają się w konkretnej dziedzinie np. stacja robocza M6700 świetnie poradzi sobie z renderowaniem filmów lecz nie będzie to idealny model dla ludzi ceniących sobie mobilność.

Trwałość

Notebooki i komputery biznesowe są modelami, które reprezentują znacznie wyższy poziom wykonania niż ich konsumenckie rodzeństwo. Producenci, aby wyjść naprzeciw potrzebom firm, stworzyli produkty, które są w stanie utrzymać wysoki poziom wydajności przez długie lata. Każdy bowiem szef woli zainwestować w produkt, który nie przyniesie mu strat i dobrze posłuży jako służbowy sprzęt.

Ogromną różnicę możemy dostrzec w samej obudowie notebooka. Biznesowe serie Della, HP czy Lenovo w większości przypadków posiadają powłoki wykonane ze specjalnych stopów. Skutkuje to zwiększoną odpornością na wyginanie czy urazy mechaniczne. Spotkamy się także ze wzmocnionymi zawiasami, które przy jednocześnie wysokim kącie rozwarcia są wytrzymałym spoiwem z elementami obudowy.


Nagrzewanie się

Nadmierne nagrzewanie się laptopów bywa utrapieniem lecz w notebookach biznesowych ten problem prezentuje się w znacznie bardziej optymistycznych barwach. Z reguły sprzęty biurowe są włączone przez minimum 8 godzin dziennie, dobrze więc wybrać sprzęt, który:
a) nie będzie nas parzył po 4 godzinach intensywnej pracy,
b) nie będzie protestował i prezentował spadków wydajności.

Notebooki klasy biznes w dużej mierze reprezentują wyższy poziom systemu chłodzenia, co może być skutkiem wydajniejszych rozwiązań wewnątrz komputera, czy wcześniej wspominanej obudowy ze specjalnego stopu.

Jak notebooki biznesowe prezentują się cenowo?

Nie jest nowością, że wysokiej jakości rozwiązania kosztują. Przykładowo, fabrycznie nowego Dell’a Latitude E5540 możemy nabyć zaczynając od 4 tysięcy. Jednorazowy zakup pojedynczej sztuki nie jest specjalnym obciążeniem dla firmy, lecz jeśli myślimy o wyposażeniu całego biura w taki sprzęt to stoimy przed nie lada wyzwaniem.

Prawdą jest, że zakup takich komputerów będzie inwestycją na lata i patrząc w przyszłość, z pewnością się opłaci. Wielu jednak przedsiębiorców radzi sobie w tym wypadku w inny sposób: biorą notebooki w leasing lub kupują już modele poleasingowe.

Poleasingowe notebooki biznesowe

Patrząc na ceny notebooków poleasingowych szczęka czasami może nam opaść do samej ziemi. Potrzebny jest jednak tutaj element rozwagi i wybór odpowiedniej firmy, która zapewni wysoką jakość komputerów (bo przecież ma to być inwestycja!).

Jeśli zdecydujemy się na zaufanego sprzedawcę sprzętu poleasingowego, możemy nabyć wcześniej wymienionego Della Latitude E5540 już za 2 tysiące w Klasie A – czyli technicznie idealnym stanie, wizualnym bardzo dobrym. Przy zakupie większej ilości sztuk jest to oszczędność rzędu kilkudziesięciu tysięcy przy niemalże niezmienionej jakości. Jest to głównym powodem dlaczego przedsiębiorcy decydują się na zakup modeli poleasingowych.

laptopy poleasingowe

Notebook biznesowy do użytku prywatnego?

Notebooki biznesowe z reguły zostały stworzone do warunków biurowych, jednak wcale to nie przeszkadza w użytkowaniu ich w domowych zaciszu. Wręcz przeciwnie. Takie rozwiązanie jest także bardzo często udaną inwestycją.

W większości przypadków otrzymamy mocniejsze parametry niż w klasycznych notebookach przy tym samym lub nawet niższym progu cenowym (mowa tu o modelach poleasingowych). Przeglądanie internetu, granie w gry, oglądanie filmów? A może montaż filmowy, grafika lub programowanie? Obojętnie czym się zajmujesz, z pewnością znajdziesz sprzęt w klasie biznes, który temu podoła.

 

Przykładowe modele notebooków biznesowych

Dell Latitude E7240 - dla mobilnych

 • Procesor Intel Core i5/i7,
 • Wytrzymała obudowa stopu z węglem,
 • Przekątna 12,5”,
 • Lekki i poręczny,
 • Wytrzymała bateria; do 5 godzin pracy.

laptopy poleasingowe dell e7240Dell Latitude E6540 - dla wymagających

 • Procesor Intel Core i7,
 • Karta graficzna AMD Radeon,
 • Ekran 15,6,
 • Full HD,

dell latitude e6540Dell Precision M4800 - do zadań specjalnych

 • Bardzo wytrzymała obudowa,
 • Ultra-wydajny Procesor Intel Core i7 QM,
 • 16 GB RAM,
 • Ekran 15,6,
 • Full HD,

Dell precision m4800

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
pixel