DLA KOGO LEASEBOOK - KOMPUTER POLEASINGOWY

2018-12-15
DLA KOGO LEASEBOOK - KOMPUTER POLEASINGOWY

Vedion - Pytania

DLA KOGO KOMPUTER POLEASINGOWY?

Skoro wiemy czym są leasebooki (a są to komputery poleasingowe), to możemy w bardzo prosty sposób skonstruować myśl pt. „dla kogo jest?”. Być może po przeczytaniu poprzednich artykułów wiele tutaj zawartych myśli wyda się oczywistych, jednak warto zwrócić uwagę bezpośrednio na grupę, dla której leasebooki mogą stać się rewelacyjnym rozwiązaniem i skutecznym narzędziem.

Firmy

Skuteczne zarządzanie firmą opiera się m.in. na mądrym zarządzaniu wydatkami. Im większa firma, tym większe koszty związane z opłaceniem pracowników, logistyki, biura i samego wyposażenia. Zwróćmy uwagę na ten ostatni element. Zaopatrzenie siedziby w komputery jest nie lada wydatkiem, który także powinien być swego rodzaju inwestycją.

Oczywiście, znajdziemy budżetowe, konsumenckie notebooki, które ostatnimi czasy zaczynają być doganiane przez zwykłe smartfony. Praca na takim urządzeniu przez średnio 8 godzin dziennie może skutkować znacznie obniżoną wydajnością samego sprzętu a także nas! Przy takich warunkach warto skupić się na notebookach klasy biznes, które są idealnie przystosowane do tych warunków, choć tutaj odstraszającym czynnikiem może być cena.

Złotym środkiem w tym wypadku są właśnie leasebooki, które mogą być ogromnym wsparciem i szansą na oszczędność dla firmy. Notebooki poleasingowe klasy biznes, mimo że były już użytkowane, to w dalszym ciągu reprezentują wysoką wydajność i prędkość pracy.

Laptop na święta, prezent dla

Szkoły

Obecnie zapotrzebowanie na komputery dla szkół zdaje się rosnąć w tempie Formuły 1. Coraz więcej jest zajęć, które są prowadzone w salach komputerowych: kalkulacje, informatyka, grafika komputerowa, projektowanie techniczne i wiele, wiele innych. Ponadto, sale są wyposażone w tablice multimedialne i rzutniki, zaś całe sterowanie musi obywać się oczywiście w jednym miejscu – na komputerze. Także klasyczne zajęcia zdarzają się być prowadzone na tabletach/notebookach.

Taki progres technologiczny skutkuje zwiększonymi wydatkami na rzecz nowych sprzętów a także aktualizację starszych. Zazwyczaj odbywa się to w hurtowych ilościach co staje się mocnym ciosem dla kieszeni szkoły. W ramach oszczędności bywa, że są wybierane sprzęty na które uczniowie i pracownicy narzekają całym rokiem.

Zamiast wybierać wątpliwej jakości urządzenia, można postawić na przetestowane i sprawdzone komputery poleasingowe (czy to stacjonarne czy laptopy poleasingowe) o konkretnym przeznaczeniu. Koszt takiego rozwiązanie wcale nie będzie znacznie większy, zaś różnica w jakości będzie dostrzegalna gołym okiem.

Będzie to skutkować przede wszystkim zwiększoną wydajnością w momentach, gdy pracownicy i uczniowie będą tego najbardziej potrzebować.

Profesjonaliści

Każdy może być profesjonalistą w swoim fachu – to oczywiste, nie mamy zamiaru nikomu umniejszać. W tym artykule będzie to miało jednak wydźwięk: „osoby, które potrzebują mocnego komputera do swojej pracy”.

Programy specjalistyczne do programowania, projektowania graficznego i technicznego, produkcji filmowej i muzycznej i wiele innych, uwielbiają „przestrzenne” środowisko, czyli takie, o szerokim zakresie wydajności, w której mogą się poruszać. Tutaj sprawdzą się zarówno mobilne stacje robocze, komputery stacjonarne a także ultrabooki. Są to wszystko sprzęty o potężnej mocy, idealnie przystosowane do takich zadań.

Kosztują zazwyczaj małą fortunę, dlatego powszechnym rozwiązaniem jest wybór komputerów poleasingowych, gdzie cena często jest niższa o nawet 50 % przy klasie A!

dell latitude e6540

Osoby prywatne

Notebooki klasy biznes reprezentują wysoką jakość nie tylko pod względem wydajności lecz także samego wykonania. Znacznie przewyższają pod tym względem klasyczne modele konsumenckie. To, że szukamy komputera do użytku prywatnego i domowego, nie znaczy że nie możemy postawić na klasę biznes. Będzie to z pewnością inwestycja w komfort użytkowania, gdzie będziemy mogli podziwiać płynne działanie.

Oczywiście wszystko zależy od tego, co uznajemy za użytek prywatny. Jeśli mamy na myśli granie na najwyższych ustawieniach w najnowsze tytuły, to warto skierować się ku branży gamingowej. Mimo iż modele nie są poświęcone specjalnie grom, nie znaczy jednak, że nie możemy na nich popykać. Modele takie jak Dell Latitude E6540 z kartą Nvidii umożliwią nam odpalenie klasycznych tytułów (a nawet tych nowszych) w dobrej jakości. Jak widać - nie musimy się tutaj specjalnie ograniczać.

Jeśli zastanawiamy się jakie podzespoły byłyby dla nas idealne, to w tym artykule prawdopodobnie znajdziecie odpowiedź: Jak dobrać parametry do komputera.

Studenci

Życie studenta to czasami walka o przetrwanie z dnia na dzień, dlatego warto mieć ze sobą urządzenie na którym można polegać. Modele poleasingowe nie obciążą zbytnio i tak już wymęczonego, studenckiego portfela, a zapewnią świetną wydajność potrzebną do robienia notatek, grania, oglądania filmów czy zdalnej pracy. Są także świetne modele mobilne jak np. Dell Latitude E7240, których przekątna wynosi 12,5” zaś wewnątrz znajdziemy nawet Intel Core i7.

Podsumowanie

Sądząc po szerokim asortymencie jakie oferuje nam rynek komputerów poleasingowych, możemy śmiało stwierdzić, że leasebooki są praktycznie dla wszystkich. Szeroki wachlarz przeróżnych kombinacji podzespołów daje nam tysiące możliwości, co rewelacyjnie odpowiada na potrzeby wyżej wymienionych grup.

laptopy poleasingowe

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2018
pixel