GŁOŚNIK BLUETOOTH - CZY WARTO?

2018-06-01
GŁOŚNIK BLUETOOTH - CZY WARTO?

Głośniki bluetooth zdobyły ogromną popularność zarówno na polskim, jak i światowym rynku RTV. Możemy dosłownie przebierać w modelach jakie oferują nam producenci a także balansować na rożnych progach cenowych jednocześnie dopasowując wybór do naszych potrzeb.

W tym artykule rozłożymy na czynniki pierwsze przyczyny ich popularności a także rozejrzymy się po aktualnej ofercie.

Odpowiemy przede wszystkim na pytanie czy warto zaopatrzyć się w takie urządzenie.

Charakteryzacja głośników bluetooth

Jakby nie patrzeć, wizja bezprzewodowego emitowania muzyki w dowolnym miejscu i czasie robi wrażenie. Na to właśnie pozwalają nam tytułowi bohaterowie, którzy stali się częścią wypadów w plener a także muzyki w ogrodzie.

Połączenie bezprzewodowe

Jak wiadomo – głośniki tego rodzaju korzystają z bezprzewodowego połączenia typu Bluetooth. W wielu modelach zostały wgrane oprogramowania odpowiadające za emitowanie wysokiej jakości dźwięku bez szumów czy opóźnień, co przy tego typu połączeniach mogłoby mieć miejsce.

Głośniki bluetooth w większości nie wymagają bliskiego kontaktu z urządzeniem emitującym, co daje większą swobodę – nawet do kilkunastu metrów.

Dodatkowo, nowsze modele korzystają także z połączeń typu NFC co wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników.

creative airwave

Mobilność

Jeśli o mobilności mowa, to z pewnością nie może zabraknąć słówka o ich gabarytach. Na rynku możemy znaleźć głośniczki wielkości dłoni a także głośniki całkiem pokaźnych rozmiarów.

Łączy je jednak to, że ich kształty są bardzo często pozbawione wystających elementów. Ma to odwzorowanie w praktycznym wykorzystaniu, ponieważ taki sprzęt możemy z łatwością schować do torby, plecaka czy nawet kieszeni.

Bateria

Kolejną mocną stroną głośników bluetooth jest oczywiście bateria. Przykładowo, Creative Airwave jest w stanie emitować muzykę przez niemalże 12 godzin! Jest to niezwykle wygodne dla użytkowników, ponieważ nie muszą ciągle bić się z tyłu głowy z komunikatem pt.: „zaraz padnie”.

Dźwięk

Mówiąc o jakości dźwięku głośników bluetooth trzeba przyznać, że przy niektórych modelach, czapki same lecą z głów. Logitech X300, Creative MUVO i MUVO Mini a także wyżej wymieniony Creative Airwave są na dobrą sprawę wzorami do naśladowania.

Oczywiście jest to zaledwie kropla pośród całego oceanu genialnego sprzętu, przy którym możemy cieszyć się naprawdę porządnym basem i potężną mocą dźwięku.

Mimo swojego niepozornego wyglądu, głośniki te zawierają w swoim wnętrzu wysokiej jakości radiatory i przetworniki czyniąc je naprawdę efektywnymi urządzeniami.

logitech x300

Cena

Głośniki bluetooth biegają po widełkach cenowych jak oszalałe, dzięki czemu każdy ma szanse znaleźć coś dla siebie. Te tańsze modele możemy już nabyć za ok. 50 zł, jednak jeśli chcemy zainwestować w jakość i solidność to płacąc 100 – 200 zł z pewnością nie przepłacimy. Oczywiście są także znacznie droższe modele sięgające nawet 500 zł co daje nam wizje, jak szeroki wybór stoi przed nami.

Cechy specjalne

Ich cechy są dostosowane do przeznaczenia, dzięki czemu potrafią znieść znacznie więcej wyzwań niż klasyczne głośniki. Co mam na myśli?

- Wodoszczelność lub odporność na piasek – sprawiają, że nie musimy dostawać ataku serca za każdym razem gdy nasz wspaniały głośnik zostanie ochlapany lub obsypany.

glosnik muvo mini


- Wbudowany mikrofon – funkcjonalne rozwiązanie, które zapewnia możliwość przeprowadzania rozmów. Można dzięki temu uniknąć niepotrzebnego rozłączania się z urządzeniem by zaraz znowu się łączyć.

- Dodatkowe wejścia AUX – jest do dość klasyczna sprawa, jednakże zyskuje na funkcjonalności przy zabieraniu głośników w plener.

- Prostota – głośniki bluetooth w większości charakteryzują się przejrzystością i prostotą użytkowania – dokładnie tak, jak wymagają tego użytkownicy.

glosnik bluetooth d100

Podsumowanie

Opowiadając na tytułowe pytanie, możemy jednomyślnie stwierdzić – Warto!

Głośniki Bluetooth są genialnym rozwiązaniem. Widełki cenowe w jakich się poruszamy, dają nam możliwość wybrania sensownego modelu, choć trzeba przyznać, że te z górnej półki kosztują niemało.

Żywotność i funkcjonalność tych urządzeń niezwykle korzystnie prezentują nam stosunek cena – jakość, co jednoznacznie przemawia za faktem, że warto mieć takiego towarzysza przy sobie.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
pixel