JAKA KLAWIATURA DO TABLETU?

2017-06-11
JAKA KLAWIATURA DO TABLETU?

Coraz częściej zdarza się tak, że nasze komputery stacjonarne czy laptopy i notebooki spoczywają spokojnie na zakurzonych półkach, przegrywając tym samym z bardziej poręcznymi, lżejszymi i mniejszymi tabletami. A to dlatego, że dzisiejsza oferta tabletów jest naprawdę bardzo satysfakcjonująca, nawet dla najbardziej wymagających użytkowników.

Duża pojemność dysku, obsługa przeglądarek, dostęp do kreowania dokumentów i prezentacji sprawiają, że tablety posiadają wszystko co potrzebne, by stać się narzędziem do codziennej pracy. Jedynym mankamentem może być w tym wypadku mniejsza wygoda, związana z pracą na klawiaturze ekranowej.

Taka klawiatura zabiera przestrzeń wyświetlacza, a korzystanie z niej po pewnym czasie staje się męczące. Dlatego producenci akcesoriów komputerowych spieszą z pomocą oferując klawiatury zewnętrzne dedykowane tabletom.

Nie zawsze jednak taka klawiatura będzie pasowała do posiadanego przez nas tabletu. Przyjrzyjmy się zatem, co znajduje się w tej ofercie jak dobrze dobrać klawiaturę do sprzętu.

klawiatura cover

Rodzaje klawiatur

Możliwość pracy na bezprzewodowej klawiaturze to zdecydowanie wygodne i ergonomiczne rozwiązanie. Zamiast nosić ciężki, duży laptop, można wziąć ze sobą tablet lub smartphone i połączyć z nim klawiaturę. Objedzie się bez jakichkolwiek kabli i szukania gniazdek ściennych.

Takie połączenie pozwala na dość komfortową pracę. Klawiatury możemy podzielić na uniwersalne urządzenia, które obsługują najpopularniejsze systemy operacyjne - Windows, Android oraz Apple iOS oraz takie, które dedykowane są tylko jednemu z tych systemów.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru pilota?

Najważniejsze jest, aby pilot był kompatybilny z urządzeniami, którymi ma sterować. Na nic zdadzą się ergonomia, design i cena, jeśli model, który wybierzesz nie będzie programował akcji, na których ci zależy. Dlatego zanim przejdziesz do zakupu gadżetu, zwróć uwagę na to, jakie sprzęty posiadasz w domu i zastanów się nad tym, jakie ewentualnie będziesz posiadał w przyszłości.

Klawiatury dedykowane

Stworzone dla posiadaczy iPada klawiatury bluetooth Logitech Ultrathin Cover for Ipad Air2 oraz Logitech Ultrathin Cover dla Ipad Air US cechuje przede wszystkim fakt, że jednocześnie stanowią ochronę dla iPada. Klawiatury są eleganckie, bardzo cienkie, aluminiowe i świetnie uzupełniają tablet. Rzeczywiście, pasują bardzo dobrze, wyposażone są w specjalne zatrzaski ułatwiające mocowanie. Klawiatura zdecydowanie przyspieszy twoją pracę dzięki użyciu skrótów najczęściej używanych poleceń, takich jak kopiowanie, wklejanie, cofanie i wiele innych.

Po całkowitym naładowaniu akumulatorów, czas pracy wynosi do 6 miesięcy. Klawiatura do iPada Air US waży zaledwie 330 g i ma 7,3 mm grubości. Mimo mniejszego rozmiaru klawiatury, możesz pisać równie szybko jak na standardowej klawiaturze.

Rozmiar poszczególnych klawiszy został zmaksymalizowany. Dodatkowo klawisze osłony Ultrathin Keyboard Cover mają taki sam rozmiar co w standardowych klawiaturach.

Dlatego nie będziesz musiał długo uczyć pisania od nowa. Wśród klawiatur dedykowanych znajdziemy też specjalne rozwiązania dla Samsung Galaxy Tab 4. Ta klawiatura została zaprojektowana z wykorzystaniem wytrzymałych i wodoodpornych materiałów, które idealnie sprawdzają się w codziennym użytku. FOTA2

tablet klawiatura ipad

Klawiatury uniwersalne

Klawiatura uniwersalna to taka, która pozostaje kompatybilna z wieloma urządzeniami mobilnymi. Taka jest między innymi klawiatura Microsoft Universal. Daje ci możliwość jednoczesnego sparowania jej z praktycznie dowolnymi dwoma mobilnymi urządzeniami - iPadem, iPhonem, urządzeniami z systemem Android, tabletami z systemem Windows i telefonami z systemem Windows Phone.

Jednocześnie możesz przełączać się między tymi urządzeniami za pomocą jednego przycisku - niezwykle wygodne rozwiązanie.

Inną klawiaturą uniwersalną jest propozycja od Logitech, model K480. Cechuje ją przede wszystkim wygoda użytkowania. Dzięki szeroko rozmieszczonym klawiszom, pisze się na niej łatwo i szybko. Sprawia to jednak, że klawiatura jest dość duża w porównaniu do innych modeli. W takim wypadku musimy się zastanowić na czym bardziej nam zależy - na wygodzie pisania, czy jak najmniejszym rozmiarze klawiatury.

K480 posiada przełącznik między trzema trybami bluetooth. Oznacza to, że na raz możesz podłączyć do niej 3 urządzenia na raz i nie będą one połączone ze sobą.

jaka klawaitura do tabletu

Parowanie

Parowanie, czyli podłączanie tabletu do klawiatury i rozpoczęcie działania, we wszystkich wypadkach jest dziecinnie proste. Bez względu na model, proces ten przebiega niemal identycznie.

Włączasz Bluetooth w tablecie lub smartfonie, klawiaturę przełączasz w odpowiedni tryb (Windows, Android lub iOS) i po chwili oba urządzenia powinny się odnaleźć. Wtedy pozostaje ci już tylko wpisać na klawiaturze kod, który wyświetla się na ekranie i po chwili klawiatura jest gotowa do użytku.

Działanie i funkcje

Klawiatury bluetooth do tabletów wyposażone są w cały zestaw klawiszy funkcyjnych. Znajdziesz w nich najczęściej standardowe przyciski regulowania głośności, szukania, wstecz i home. Dedykowane klawiatury posiadają również skróty pod swoje systemy, jak chociażby podgląd aplikacji działających w tle, klawisz do wykonywania zrzutu ekranowego, wklejanie czy kopiowanie.

Podsumowując, można powiedzieć, że można dość łatwo i szybko przyzwyczaić się do obsługi tabletu za pomocą klawiatury. Przygotuj się na to, że oczywiście nie raz będziesz musiał sięgnąć do ekranu dotykowego twojego tabletu, co spowodowane jest brakiem tradycyjnej myszy lub gładzika, których używasz wraz z klawiaturą na komputerach stacjonarnych i laptopach.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
pixel