JAKA MYSZ DO CS:GO?

2018-01-05
JAKA MYSZ DO CS:GO?

Tak samo jak nasi wirtualni bohaterowie potrzebują najlepszego wyposażenia by wkraczać na kolejne poziomy, tak my musimy mieć pod nadgarstkami konkretny oręż by sprostać wymaganiom narzucanym przez rozgrywkę. Jako, że rywalizacja w różnego rodzaju grach komputerowych stawała się z dnia na dzień coraz bardziej zacięta, zadano sobie pytanie „jak mogę wyprzedzić innych?”

„Potrzeba matką wynalazku” – to hasło rewelacyjnie ukazuje ścieżkę rozwoju gamingowych słuchawek, klawiatur i przede wszystkim myszy. Producenci, dla których była to jednocześnie szansa jak i wyzwanie, postanowili wziąć sprawę w swoje ręce. Tak właśnie ukazały nam się modele przewyższające możliwościami te standardowe gryzonie.

Charakteryzacja myszy gamingowej

Mysz gamingowa często kojarzy się z bajeranckim designem, dodatkowym podświetleniem i wysoką ceną – tak wygląda schemat tych niezorientowanych.

W rzeczywistości, jak łatwo się domyślić, jest zupełnie inaczej. Myszki gamingowe to urządzenia mające przede wszystkim służyć nam swoim wnętrzem więc cena nie bierze się znikąd. W środku zostają umieszczane peryferia, które mają na celu zwiększenie precyzji i prędkości a także jak największe ulepszenie mechaniki.

Wybór myszy do CS:GO

Counter Strike Global Offensive wymaga od nas rewelacyjnej pamięci mięśniowej, refleksu i dynamiki działania. Żeby wszystko szło po naszej myśli potrzebujemy odpowiedniego modelu myszy gamingowej, który nie będzie sprawiał nam przykrych niespodzianek – wręcz przeciwnie – odwzoruje nasze ruchy z największą precyzją.

Na co więc trzeba zwrócić uwagę przy wyborze myszki do CS:GO?

myszki gamingowe

Konstrukcja

Mysz ma przede wszystkim leżeć dobrze w dłoni. Mając nawet najlepsze specyfikacje pod ręką, nie będziemy efektywni jeśli ciągle jesteśmy narażeni na dyskomfort.

Dlatego pierwsze przykazanie brzmi – „jeśli kierujemy się wyborem myszy do gier typu FPS, ma ona być dla nas nie za duża, nie za mała. Jeśli nie możemy trafić na tę jedyną, lepiej wybrać większą.” Ciężko jest sobie wyobrazić dynamiczne ruchy szorując non-stop nadgarstkiem po naszej podkładce lub biurku.

Sensor

Mechanizm którego nie widzimy, lecz jest szalenie istotny. Ukazuje nam się bowiem jego skuteczność na ekranie i w rozgrywce. Nowoczesne sensory są w stanie odbierać i wysyłać sygnał w ciągu 1 milisekundy, co oznacza że działają nawet 8 – krotnie szybciej niż modele standardowe.

Sensor odpowiada także za precyzję działania co oznacza, że trajektoria zostanie odwzorowana w perfekcyjny sposób bez żadnych przekłamań. Jest to na wagę złota ponieważ w grach FPS milimetry bardzo często odgrywają rolę Sędziego Najwyższego.

Oprogramowanie

Nie każdy ma pojęcie, że dedykowane oprogramowania (takie jak Razer Synapse, SteelSeries Engine, Logitech Gaming Software) dla myszek gamingowych są na dobrą sprawą rdzeniem naszych potrzeb. Zapewniają bowiem pełną kontrolę i kalibrację urządzeń, dzięki czemu służą nam tak, a nie inaczej.

W tychże programach możemy dostosować czułość DPI a także prędkość. Myszki, które posiadają dodatkowe przyciski także są zdane na naszą kontrolę właśnie poprzez te oprogramowania.

Możemy w nich także tworzyć poszczególne profile, w których możemy zapisać poszczególne ustawienia i w bardzo szybki sposób przełączać się między nimi.

Rozdzielczość

A skoro o rozdzielczości mowa – jest to też dość istotna funkcja dla gracza. Warunkuje ona prędkość poruszania się naszego kursora. Zazwyczaj im większe jest DPI tym bardziej wrażliwa na ruch staje się mysz.

Są gracze którzy preferują niskie czułości ale są też tacy, którzy wprost uwielbiają działać na ogromnych rozdzielczościach – kwestia gustu i dostosowania.

Duże znaczenie ma także możliwość przełączania się między wartościami czułości podczas gry. Są momenty gdy potrzebujemy bardzo precyzyjnego celowania – wtedy z pomocą przychodzą nam niskie wartości ale są też momenty, gdy dynamika osiąga najwyższe obroty – wtedy dobrze być wyposażonym w wyższe DPI.

Dlatego myszki gamingowe bardzo często są wyposażone w przycisk, który umożliwia nam manewry po tych wartościach jednocześnie umożliwiając nam ekspresowe dostosowanie się do warunków.

Wzorcowe modele

Okej, teoria teorią ale wszystko wymaga rozeznania praktycznego, dlatego pokażemy Wam także modele myszy gamingowych, które są wprost stworzone do FPS – ów, w tym do CS:GO.

Nie sposób wymienić i opisać wszystkie modele warte uwagi, dlatego stworzyliśmy listę kilku wzorców, które pomogą Wam zwizualizować obraz „tej jedynej”.

SteelSeries Rival 300

Niesymetryczna mysz, z lekkim wybrzuszeniem z prawej strony. W środku znajdziemy rewelacyjny sensor PMW 3310, który zapewni ogromną precyzję. Możemy poruszać się między wartościami DPI od 1 do 6500, co umożliwia naprawdę konkretne pole manewru.

Warto podkreślić, że Rival 300 to model o konkretnych rozmiarach, dlatego gracze obdarowani większymi dłońmi z pewnością nie będą z nią narzekać.

Mysz waży 130 gramów, co pozwala na wygodne manewry ze średnim obciążeniem.

Zalety
• Genialny sensor PMW 3310,
• Możliwość szybkiego przełączania się między wartościami DPI,
• Duże gabaryty, co zapewni wygodne i solidne podłoże dla dłoni,
• Świetna przyczepność,
• Podświetlenie,
• Duża żywotność przycisków,
• Solidna, wytrzymała obudowa.


Wady:
• Kształt świetny, choć nie dla każdego,
• Sporawa cena.

myszka do cs go

 

Razer Deathadder Chroma

Genialny sensor Avago S3988 jest jednym z najlepszych na rynku. Kształt myszy jest dość niekonwencjonalny ponieważ możemy przyrównać go do klepsydry. Posiada całkiem spore gabaryty choć jest mniejsza od Rival 300.

Fajną sprawą jest także kabel, który został pokryty materiałem dzięki czemu nie plącze się tak jak klasyczne.

Zalety:
• Rozdzielczość sięgająca 10 000 dpi,
• Czujnik Avago S3988,
• Podświetlenie,
• Solidne wykonanie,
• „Materiałowy” kabel,
• Symetryczny kształt,

Wady:
• Dość wysoka cena

mysz do cs go razer deatchadder chroma

 

Logitech G502

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów marki Logitech. W jego środku odnajdziemy piękno działania bratniego sensora Rivala 300 – czyli PMW3366. Sama mysz zapewnia nam 11 przycisków, które możemy w pełni programować w Logitech Gaming Software.

Wyprofilowanie jest asymetryczne, lecz praworęczni użytkownicy z pewnością się na niej odnajdą. Ciekawą funkcją jest także możliwość dostosowania wagi poprzez wyjmowane ciężarki. Jej kabel, podobnie jak w Deathadder Chroma, jest matieriałowy.

Zalety:
• Wysokiej jakości obudowa,
• Precyzja na bardzo wysokim poziomie,
• Antypoślizgowe powierzchnie boczne,
• „Materiałowy” kabel,
• Dodatkowe przyciski,
• Podświetlenie,

Wady:
• Dość droga.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel