JAKI PILOT UNIWERSALNY WYBRAĆ?

2017-06-08
JAKI PILOT UNIWERSALNY WYBRAĆ?

Wszyscy miłośnicy sprzętu audio i video, jak i posiadacze kina domowego, odtwarzacza DVD, dekodera czy kilku odbiorników telewizyjnych z pewnością nie raz przeklinali na pilota. A raczej na piloty. Piloty, które uwielbiają znikać w bliżej nieokreślonych czarnych dziurach przestrzeni kanapy. Poza tym ich ilość… pilot od DVD, od TV, od zestawu Audio, od dekodera! Zajmują miejsce, zazwyczaj są mało estetyczne, plączą się, gubią i szybko przestają działać. Można oszaleć.

Ale spokojnie, jest rozwiązanie. Pilot uniwersalny. Jeden. Jeden jedyny, zastępujący kilka, a nawet kilkanaście innych pilotów. Wybór dostępnych na rynku modeli jest ogromny, a rozstrzał cenowy jeszcze większy. Przyjrzyjmy się, na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów i jakie funkcje ułatwiające życie posiadają piloty uniwersalne.

Co różni pilot uniwersalny od zwykłego pilota?

Pilot uniwersalny to przede wszystkim urządzenie inteligentne, które ma możliwość nauki kodów z oryginalnych sterowników naszych telewizorów i zapamiętywać makropolecenia. Dzięki temu obsługuje w zasadzie każdy typ urządzenia z wbudowanym systemem technologii sterowania.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru pilota?

Najważniejsze jest, aby pilot był kompatybilny z urządzeniami, którymi ma sterować. Na nic zdadzą się ergonomia, design i cena, jeśli model, który wybierzesz nie będzie programował akcji, na których ci zależy. Dlatego zanim przejdziesz do zakupu gadżetu, zwróć uwagę na to, jakie sprzęty posiadasz w domu i zastanów się nad tym, jakie ewentualnie będziesz posiadał w przyszłości.

Najniższa półka - wcale nie najgorsza

Tańsze piloty wcale nie muszą być gorsze. Ich funkcjami zadowoli się każdy, kto chciałby zastąpić pilotem uniwersalnym maksymalnie osiem pojedynczych pilotów. Takim modelem jest na przykład Harmony 350.

Łatwy w instalacji i użyciu. Przyciski zaprogramowanych działań umożliwiają obsługę wszystkich urządzeń niezbędnych do danego działania za pomocą jednego przycisku, np. „Oglądanie DVD” powoduje automatyczne włączenie wszystkich wymaganych urządzeń i właściwego wejścia lub kanału.

Inny model, jak Harmony 650 zastępuje 5 innych pilotów ale za to posiada już kolorowy wyświetlacz, na którym zobaczysz ikony ulubionych kanałów oraz często używane polecenia, niezbędne do funkcjonowania urządzeń, oraz informacje pomocy. Zdecydowanie ułatwia użytkowanie i nadgania droższe modele.

pilot uniwersalny

Piloty ze średniej półki

Nie jest zaskoczeniem, że droższe modele cechują się najlepszą jakością wykonania, użyciem zaawansowanych technologii i efektownym wzornictwem. Takie są piloty ze średniej półki proponowane przez Logitech.

Mowa tutaj o modelach Harmony 950, Harmony Touch i Harmony Ultimate One. Każdy z nich daje możliwość natychmiastowej konsolidacji pilotów obsługując do 15 urządzeń.. Zarówno Harmony Ultimate One, jak i Harmony 950 posiadają intuicyjny ekran dotykowy.

Dotykowy panel daje możliwość ustawienia w kontrolerze osobistej listy ulubionych kanałów i wyświetla najczęściej wykonywane akcje, jest duży, a jego obsługa banalnie prosta. Każdy z opisywanych pilotów to oczywiście urządzenie do wielokrotnego ładowania, a więc zapomnij o wyczerpanych bateriach ponieważ piloty są ładowane przy użyciu dołączonej stacji ładowania.

Jakie są dodatkowe udogodnienia? Model Harmony Ultimate One posiada dodatkowo podświetlane przyciski, które znacznie usprawniają użytkowanie po ciemku. Chociażby chcąc podgłośnić dźwięk, kiedy oglądamy film w kinowych warunkach nie musimy psuć nastroju zapalonym światłem lub bawić się w podświetlenie pilota telefonem.

Model Harmony Ultimate One został jeszcze bardziej uproszczony przez przeniesienie klawiatury numerycznej na wszechstronną powierzchnię dotykową. Zapewnia to atrakcyjny wygląd urządzenia.

Z wygodą w tym wypadku może być różnie - niektórzy wolą klawiaturę analogową, inni przyzwyczajeni do smartphonów zdecydowanie docenią to rozwiązanie. Piloty z tej serii konfigurujesz online poprzez stronę myharmony.com.

Aby zidentyfikować i zsynchronizować urządzenia wejdź na stronę i poruszaj się zgodnie z instrukcjami producenta. Dla niektórych będzie to dziecinnie proste, ale mniej cierpliwi mogą napotkać tu pewne trudności.

jaki pilot uniwersalny

Najwyższa półka - ciągle pilot czy już tablet?

To pytanie może się wydawać dziwne, ale okazuje się w tym wypadku w 100 % zasadne. A to dlatego, że najdroższe modele proponowane przez Logitech można pomylić z tabletem.

Najnowszy model, czyli Harmony 1100 posiada ekran LCD. Wyświetlacz jest wygodny i pozwala na efektywniejsze i sprawniejsze kontrolowanie podłączonego urządzenia.

Pilot nie posiada stacji ładującej. W tym wypadku zasila go wymienna bateria. Nie trzeba się tym zbytnio przejmować. Bateria wystarczy na dość długi czas użytkowania. Może o tym świadczyć fakt, że po trzech dniach działania na pełnej jasności, pilot pokazał mały ubytek energii.

Podsumowując, jest to pilot uniwersalny z dużym ekranem dotykowym, który oferuje wysoką funkcjonalność, ale ze względu na wysoką cenę, adresowany będzie wyłącznie dla najbardziej wymagających użytkowników.

jaki pilot uniwersalny wybrac logitech

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
pixel