LAPTOP DLA PROGRAMISTY - JAKI POWINIEN BYĆ?

2020-01-20
LAPTOP DLA PROGRAMISTY - JAKI POWINIEN BYĆ?

Praca programisty jest nieodłącznie związana z koniecznością znajomości wielu programów, które umożliwiają pracę na kodzie. Osoby zatrudnione na tym stanowisku muszą obsługiwać coraz to nowsze, bardziej wymagające oprogramowanie. Aby móc to robić w komfortowy, szybki i skuteczny sposób, potrzebny jest wydajny sprzęt, jakim z pewnością może być specjalnie do tego przeznaczony laptop dla programisty.

Jakie cechy powinien posiadać laptop do programowania?

Dobry laptop dla programisty powinien odznaczać się szeregiem cech, których zadaniem ma być zapewnienie użytkownikowi możliwie jak najbardziej komfortowej pracy. Należą do nich między innymi:

 • Matowa powłoka ekranu – bardzo ważny czynnik, który odpowiedzialny jest za to, jak dane urządzenie radzi sobie z silnym nasłonecznieniem. Dzięki matowej matrycy nie jesteśmy narażeni na znaczą utratę widoczności (tak jak ma to miejsce w wypadku błyszczącej), na przykład gdy musimy zabrać naszą pracę w podróż komunikacją miejską.
 • Dobra jakość procesora (najlepiej renomowane, popularne procesory, takie jak INTEL z serii Core i5, Core i7, czy Xeon).
 • Wysoka prędkość pracy dysku twardego – najlepiej używać szybkich i wydajnych SSD.
 • Optymalna karta graficzna (najlepiej dedykowana) – ten podzespół ma być gwarantem dobrej jakości obrazu i stabilnej pracy z aplikacjami.
 • Rozdzielczość ekranu Full HD (1920x1080) lub wyższa, a także stosunkowo duża przekątna ekranu – to wszystko zapewnia doskonałą jakość obrazu i dostrzegalność każdego – nawet najmniejszego – szczegółu. Ekran pomieści dzięki temu dużą ilość kodu, co znacząco ułatwi pracę.
 • Wytrzymała bateria i wydajne chłodzenie – praca programisty często wiąże się z wielogodzinnym użytkowaniem laptopa.
 • Oryginalny, nowy system operacyjny (między innymi Windows 10 Home lub Pro).
 • Wygodna, intuicyjna klawiatura i niewielki touchpad.
 • Możliwość ewentualnej wymiany podzespołów.
 • Wysoka jakość wykonania i wzmocniona obudowa (przykładowo włókno węglowe czy aluminium).

Decydując się na zakup laptopa dla programisty, warto postawić na atrakcyjny cenowo towar poleasingowy. Taki sprzedaje między innymi nasza firma. Vedion (patrz tutaj: https://www.vedion.pl/) to dobry, renomowany sklep, który posiada ugruntowaną, pewną pozycję na rynku. W asortymencie znajdziemy szeroki i zróżnicowany wybór wysokiej jakości przenośnych komputerów poleasingowych.

TANIE i WYDAJNE LAPTOPY DLA PROGRAMISTY

Laptop dla programisty – oferta Vedion

Jaki laptop do programowania będzie odpowiednim wyborem? Doskonałą opcją może być charakteryzujący się ponadprzeciętną wydajnością i jakością wykonania sprzęt biznesowy. Tego rodzaju urządzenia odznaczają się bowiem wieloma istotnymi dla programistów cechami. Przede wszystkim posiadają najczęściej: najnowszy system operacyjny Microsoft Windows 10, bardzo dobrą prędkość dysku, świetną matrycę i ekran oraz satysfakcjonującą wydajność procesora.

Laptop do programowania to maszyna, którą znajdziemy w bogatej ofercie korzystnych cenowo urządzeń poleasingowych. Są one dostępne w cieszącym się dobrą opinią klientów sklepie internetowym Vedion (pełna oferta laptopów w wersji refurbished). Posiadamy sprzęt na każdą kieszeń, w dużej rozpiętości cen, dzięki czemu każdy powinien móc znaleźć taki komputer przenośny, który nie tylko będzie możliwie najlepiej dostosowany do indywidualnych wymagań, ale także będzie świetnie sobie radził z obsługą dowolnego oprogramowania. Dla ułatwienia znalezienia satysfakcjonującego urządzenia, podzieliliśmy nasze laptopy na trzy różne poziomy cenowe.

WYDAJNE KOMPUTERY DLA PROGRAMISTY

  Każdy proponowany przez nas poleasingowy laptop dla programisty:
 • To najwyższej jakości sprzętem refurbished klasy A (oznacza to, że jest on niemal jak nowy i może jedynie posiadać normalne ślady użytkowania, takie jak drobne rysy, zabrudzenia, czy otarcia).
 • Należy do przenośnych komputerów klasy biznes.
 • Posiada matową matrycę – w Vedion wiemy, że niesprzyjające warunki pracy mogą narażać nasze urządzenie na oddziaływanie promieni słonecznych (między innymi podróż pociągiem).
 • Został objęty aż roczną gwarancją.
 • Ma zainstalowany najnowszy system operacyjny Windows 10 w wersji refurbished.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel