Laptop do pracy biurowej

2019-07-31
Laptop do pracy biurowej

Vedion - Pytania

Wybór odpowiedniego laptopa do pracy biurowej z pozoru nie stanowi dużego problemu. Tego typu sprzęt nie musi bowiem posiadać w swoim wnętrzu ponadprzeciętnych podzespołów, gdyż większość użytecznych w pracy programów nie ma zbyt wygórowanych wymagań. Czym w takim razie powinien cechować się dobry laptop do biura? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Cechy dobrego laptopa do pracy biurowej

Już we wstępie ustaliliśmy, że wybór tego typu laptopa nie powinien opierać się na specyfikacji technicznej samego urządzenia. Programy, których będziemy używać na co dzień z reguły nie wymagają od naszego sprzętu specyfikacji z najwyższej półki. Jeśli zastanawiasz się jaki laptop do biura będzie odpowiednim wyborem, wtedy warto zastanowić się jaki charakter ma wykonywana przez Ciebie praca.

Matryca

Jest to zajęcie głównie siedzące. Wiele godzin spędzonych przed ekranem naszego laptopa jest rzeczą bardzo męcząca dla naszego organizmu, dlatego powinniśmy w pierwszej kolejności zadbać o komfort wykonywanej pracy. Laptop do biura powinien posiadać matową matrycę, która będzie mogła obsługiwać rozdzielczość Full HD. Zwykła matryca błyszcząca tworzy efekt lustra, które sprawia, że na ekranie oprócz tekstu jest widoczne również nasze odbicie. Po wielu godzinach pracy na takim laptopie nasze oczy będą bardzo zmęczone, a skuteczność naszych działań z pewnością spadnie.

Przekątna ekranu

Warto również zwrócić uwagę na wymiary laptopa, a w szczególności na przekątną jego ekranu. Jeśli urządzenie będzie pełniło głównie rolę sprzętu stacjonarnego, wtedy warto skupić się na laptopie, który będzie posiadał przekątną ekranu powyżej 17,3 cala. Jeśli natomiast wykonujemy większość działań w terenie i oczekujemy od naszego urządzenia pełnej mobilności, wtedy polecam zaopatrzyć się w sprzęt, którego rozdzielczość nie przekracza 14-tu cali. Można również wyjść obu wymogom naprzeciw i zaopatrzyć laptop do biura rachunkowego w ekran o przekątnej 15,6 cala, co pozwoli zwiększyć funkcjonalność naszego urządzenia.

Wygodna klawiatura

To ostatni z wymogów jaki powinien spełniać dobry laptop do biura. Jeśli spojrzymy na urządzenia, które dostępne są w różnych sklepach elektronicznych lub komputerowych, wtedy możemy podzielić ja na dwie kategorie (z wyczuwalnym skokiem, bez wyczuwalnego skoku). Optymalnym wyborem będzie laptop, którego poszczególne przyciski posiadają znaczącą przerwę, gdyż znacznie usprawni to naszą pracę i nie będzie powodowało żadnego dyskomfortu.

Jeśli mamy do wyboru klawiaturę ze skokiem, która nie posiada części numerycznej, warto zdecydować się również na takie rozwiązanie, gdyż zawsze można dokupić tę opcję w formie dodatkowego sprzętu zewnętrznego.

Laptop do biura rachunkowego – oferta Vedion

Wiemy już czego dokładnie oczekujemy od naszego laptopa i jakie powinien spełniać wymagania. Trzeba natomiast wziąć pod uwagę, że zakup urządzenia często warunkowany jest z góry ustalonym budżetem, który może nie wystarczyć na nowy sprzęt spełniający nasze wymagania. Nie musisz jednak obniżać swoich oczekiwań, gdyż bardzo dobrą alternatywą są laptopy poleasingowe firmy Vedion.

Urządzenia tego typu gwarantują niższą cenę przy zachowaniu jak najwyższej jakości, na którą otrzymujesz w dodatku aż jednoroczną gwarancję. W poniższych punktach przedstawię kilka ciekawych propozycji w różnych półkach cenowych, które powinny spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Dell Latitude E5450 - Mobilność w dobrej cenie

Firma Dell jest jedną z najbardziej znanych marek, którą możemy spotkać na szeroko pojętym rynku urządzeń elektronicznych, dlatego możemy być pewni, że urządzenia wypuszczone z pod ich skrzydeł spełniają najwyższe wymagania jakościowe. Nie inaczej jest z produktem Dell Latitude zaopatrzonym w obudowę wykonaną z mieszanki metali, która gwarantuje niebywałą wytrzymałość.

Ponadto laptop został zaopatrzony w całkowicie matową matrycę Full HD o rozdzielczości 14 cali, która pozwala na mobilną oraz bardzo komfortową pracę w dosłownie każdym miejscu. Dopełnieniem tego wszystkiego jest dysk HDD o pojemności 500 GB, procesor Intel Core i5 5300U oraz karta graficzna HD Graphics 5500, co pozwoli na korzystanie nawet z najnowszych programów biurowych.

Dell E6540 - Najwyższa jakość w przystępnej cenie

E6540 to kolejna propozycja marki Dell, która specjalizuje się w laptopach do pracy biurowej. Jeśli wymagamy od naszego urządzenia wyższej przekątnej ekranu, która pozwoli na znacznie większy komfort pracy, wtedy kupno tego laptopa będzie odpowiednim rozwiązaniem. 15,6 cala z pewnością pozwoli na efektywną oraz w pełni wydajną pracę nawet przez wiele godzin. Urządzenie marki Dell zostało również wyposażone w bardzo mocny procesor Intel Core i7 czwartej generacji, który zapewni bardzo wydajne oraz szybkie funkcjonowanie całego naszego laptopa.

Dopełnieniem całej specyfikacji urządzenia jest dysk twardy HDD 500 GB, na którym będziemy mogli w całkowicie bezpieczny sposób przechowywać wszelkiego rodzaju potrzebne dane. Cały nasz sprzęt jest zapakowany w bardzo trwałą obudowę wykonaną z mieszanki metali, która zabezpieczy nasze podzespoły przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Laptop do pracy

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixel