LENOVO THINKPAD T410

2019-04-01
LENOVO THINKPAD T410
W skrócie:

ThinkPad T410 to dość wiekowy model laptopa biznesowego. Na rynku pojawił się w roku 2010, kiedy do głosu doszły pierwsze procesory Intel Core z rodziny Arrandale. Te dwurdzeniowe i czterowątkowe jednostki były na owe czasy bardzo wydajnymi i ekonomicznymi procesorami w laptopach.

Niestety upływ lat sprawił, że dzisiejsze zadania są dla tych modeli zbyt wymagające, a ich wydajność stanowczo ustępuje nowoczesnym rozwiązaniom.

Procesor:
Dostępne procesory to:
- Procesor dwurdzeniowy Intel® Core™ i5-520M
- Procesor dwurdzeniowy Intel® Core™ i5-540M


Grafika:
- Karta graficzna Intel HD
- 256 MB NVIDIA® Quadro® NVS3100M


Pamięć:
Dwa gniazda pamięci SO DIMM 1067 MHz, maksymalnie 8 GBMatryca:
- 14,1" WXGA (1280x800), z powłoką antyrefleksyjną i podświetleniem LED
- 14,1" WXGA+ (1440x900), z powłoką antyrefleksyjną i podświetleniem LED


Cechy zewnętrzne: Waga: 2,27 kg
Wymiary: (szerokość x wysokość x głębokość) 335,5 mm x od 27,6 mm do 31,9 mm x 239 mm


Złącza:
- 4x porty USB, wersja 2.0
- 1 port eSATA/USB Combo
- Dodatkowy łącznik obsługuje opcjonalny replikator portów, zaawansowaną stację dokującą i zaawansowaną ministację dokującą.
- Gniazda audio
- Zewnętrzne głośniki lub słuchawki
- Dwa mikrofony
- Dwufunkcyjne gniazdo audio/mikrofonowe
- Zewnętrzny monitor (VGA DB-15, DisplayPort)
- Modem RJ-11
- Złącza Ethernet RJ-45 dla połączenia LAN
- IEEE 1394 FireWire 400
Napęd:
Napęd combo DVD/CD-RW rozszerzony do Ultrabay

Podzespoły i przeznaczenie
Zastosowane w laptopie procesory Intel Core i5 pierwszej generacji to jednostki dość słabe i nadawać będą się dziś wyłącznie do najlżejszych prac biurowych. Słabe pamięci, zintegrowany z procesorem układ graficzny sprawiają, że o zaawansowanych multimediach nie ma nawet co myśleć w tym przypadku.

Co więcej komputer dostaje zadyszki również podczas korzystania z Internetu. Jedynym zastosowaniem tej maszyny może być praca z edytorem tekstu – predystynuje go do tego zresztą bardzo wygodna – jak to w ThinkPadach – klawiatura.


Matryca i grafika
Tym co wyróżnia ten model na rynku to proporcje ekranu – dość pożądane w formacie 16:10. Zastosowane matryce WXGA i WXGA+ o maksymalnej rozdzielczości 1440x900 pikseli cechuje niezła jasność, słabe odwzorowanie kolorów i bardzo złe kąty widoczności ekranu. To również rozwiązanie dość wiekowe.

Cechy zewnętrzne
Komputer wygląda archaicznie i odstaje wyglądem od nowoczesnych maszyn. Spora jak na 14 calową konstrukcję waga (ponad 2,5 kg) nie daje dużej mobilności. Również mało ergonomiczne rozłożenie portów, brak chociażby jednego portu USB 3.0, rozczarowuje. Ale przecież ten komputer ma już 9 lat. Na pochwałę zasługuje zdecydowanie bardzo wygodna klawiatura.

Jeśli więc twój budżet jest mocno ograniczony, a komputera chcesz używać wyłącznie do pisania, to może warto pochylić się nad tym konkretnym egzemplarzem.
Podsumowanie
+ format matrycy 16x10
+ jakość klawiatury
+ pojemna bateria


- waga
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
pixel