LOGITECH FOLIO - CZY WARTO KUPIĆ?

2017-08-18
LOGITECH FOLIO - CZY WARTO KUPIĆ?

Okej - kupiliśmy iPada. Mamy dobry, wydajny sprzęt lecz co się stanie w momencie gdy nam upadnie, coś się na niego wyleje lub gdy nagle nasz kot uzna za świetny pomysł naostrzyć na nim pazury? Oczywiście każdy scenariusz może nas dopaść więc warto uchronić nasze urządzenie ze względu na uczucie jakim go dażymy lub chociażby cenę jaką mu poświęciliśmy.

Producenci aktualnie przeganiają się w tworzeniu coverów na iPady - jedni tworzą klasyczne gumowe, inne oferują ochronę z dwóch stron... my zaś przyjrzymy się dzisiaj takiemu, który oferuje pełną ochronę i przy okazji klawaiturę QWERTY.

Klawiatura i cover w jednym - "a na co to komu?"

Połączenie klawiatury i covera to bardzo zmyślne i funkcjonalne połączenie. W wykonaniu Logitecha prezentuje się to naprawdę korzystnie zarówno przy teorytycznym opisie jak i praktycznym korzystaniu.

Bezpieczeństwo

Pozycja

Pierwsze co robimy - umieszczamy iPada w naszym pokrowcu. Posiada on specjalne uchwyty, które odpowiadają za stabilne utrzymanie naszego urządzenia na swoim miejscu. Nawet przy obrocie ekranem w dół iPad nam nie wypadnie.

Ochrona

Pokrowiec Logitech Folio to tzw. wersja książkowa. Obydwa skrzydła są wykonane z materiału, który zapobiega wsiąkaniu płynów co z pewnością pomoże nam w zabezpieczeniu iPada.

Materiał jest przyjemny w dotyku pomimo swojej antypoślizgowej funkcji. Logitech Folio posiada wbudowane magnesy zapewniające bezpieczne zamknięcie całego pokrowca.

Klawiatura

Klawiatura w którą został wyposażony pokrowiec Logitech Folio posiada pełnowymiarowe klawisze. Została pozbawiona mniej potrzebnej, bocznej klawiatury numerycznej co pozwoliło na kompaktowe ułożenie na niewielkiej powierzchni.

W Logitech Folio spotykamy się z tradycyjnym układem QWERTY dzięki czemu mamy znajomy układ pod naszymi palcami. Jak wygląda pisanie? W naszych testach przebiegało ono bardzo sprawnie i wygodnie co stanowiło dla nas pozytywne zaskoczenie. Podobnie jak w laptopach powystawowych - klawisze są ciche i nie potrzebują dużej siły nacisku żeby je aktywować. Sprawnie też wracają na swoją pierwotną pozycję dzięki czemu nic nas nie spowalnia.

Funkcjonowanie

Klawiatura posiada wbudowany akumulator, którego jedno naładowanie umożliwia korzystanie z niej przez około 3 miesiące - wszystko to zależy od czasu jaki na to poświęcamy.

Folio łączy się z naszym urządzeniem poprzez Bluetooth, dzięki czemu nie musimy zabierać ze sobą dodatkowych kabli by całość nam wydajnie działała.

Cover oferuje nam także podparcie dla naszego iPada co umożliwia nam korzystanie z całości jak laptopa.

Podsumowanie

Logitech Folio posiada wiele różnych wersji jak Ultrathin, Slim a także wersje przystosowane do konkretnych modeli iPada co powoduje różnice w cenach a także w opcjach jakie otrzymujemy z produktem.

Zalety:
- Ochrona przed z dwóch stron zalaniem, mechanicznymi uszkodzeniami takimi jak rysy, pęknięcia, amortyzacja przed upadkiem
- Wygodna klawiatura
- Połączenie Bluetooth dzięki czemu nie potrzebujemy dodatkowych kabli
- Możliwości jakie daje nam cover - tryb laptopa, całkowite otwarcie i klasyczne korzystanie z iPada bez wyjmowania go z pokrowca
- Lekkość
- Wytrzymały akumulator ładowany USB
- Estetyczny, elegancki design
- Możliwość stabilnego korzystania z podróży


Wady:
- Niewielki stopień regulacji nachylenia iPada przy laptopowym korzystaniu

pixel