LOGITECH T630 ULTRATHIN MOUSE - CZY WARTO?

2018-02-01
LOGITECH T630 ULTRATHIN MOUSE - CZY WARTO?

Vedion - Pytania

Logitech T630 Ultrathin MouseSpis treści

Spis treści:
1. Wstęp
2. Design
3. Wymiary
4. Funkcje i użytkowanie
5. Bateria
6. Podsumowanie

Wstęp

Dla tych, którzy jeszcze jej nie znają – część zapoznawcza. Logitech Ultrathin Mouse, inaczej T630 to bezprzewodowa mysz, która oferuje swoim użytkownikom kontrolę poprzez dotykową powierzchnię. Patrząc na standardowe modele możliwe, że ciężko nam sobie wyobrazić czy korzystanie z takiego urządzenia jest w ogóle wygodne. No bo jak to? Tak bez przycisków? To tak można?

Design

Zanim przejdziemy do funkcjonalności naszej tajemniczej T630, warto co nieco wspomnieć o jej designie. Na pierwszy rzut oka widzimy bijący od niej futuryzm. Model oparty jest na prostocie i minimalizmie. Gładka, ciemna powierzchnia wprost emanuje elegancją.

Korpus zaś został wykonany z metalu, który nie tylko dodaje uroku całej konstrukcji ale jest także jej solidnym filarem.

Wymiary

Mysz Logitech T630 z pewnością nie należy do gigantów, wręcz przeciwnie – jest to malutki model. Ma on bowiem 85 mm długości, 59 mm szerokości zaś grubość wynosi zaledwie 18mm. Jego waga natomiast to 70 g – czyli zalicza się do wagi piórkowej.

Jest to więc perfekcyjny model jeśli chodzi o łatwe przenoszenie, transport itp. Mieści się bez problemu nawet w kieszeni koszuli.

logitech t630 wymiary czy warto?

Funkcje i użytkowanie

W tym punkcie przechodzimy to praktycznie najważniejszej sprawy, czyli samego użytkowania. Logitech Ultrathin Mouse jest kompatybilna zarówno z systemem Windows 7, 8 i 10 jak i systemem Mac OS X 10.6.8 lub nowszym.

Łączność

T630 oferuje nam możliwość bezprzewodowego połączenia poprzez łączność Bluetooth. Dzięki niej możemy połączyć się z dwoma urządzeniami jednocześnie, ponieważ T630 jest wyposażona w funkcję Easy – Switch, co oznacza że zaledwie po wciśnięciu jednego przycisku, znajdującego się na spodzie myszy, szybko przejmujemy kontrolę nad np. tabletem czy innym komputerem.

Kontrola i gesty

Korzystanie z T630 przypomina bardziej obsługę ekranu dotykowego niż myszki. Jak to się sprawdza? Bardzo naturalnie. Mamy możliwość przewijania stron, paneli i dokumentów wzdłuż i wszerz co przekłada się na szybsze i przyjemniejsze użytkowanie. Jeśli zaś np. chcemy klasycznie zescrollować stronę w dół, dwoma palcami wykonujemy ruch w tym kierunku.

Ciężko tutaj o missclicki czy błędy ponieważ sterowanie jest intuicyjne i w krótkim czasie zaczynamy obsługiwać T630 bardzo swobodnie.

Kompletną listę gestów możemy znaleźć na stronie Logitech

logitech t630 ultrathin mouse


Akumulator

Jak przystało na solidną mysz bezprzewodową, na stanie posiadamy wbudowany akumulator. W przypadku rozładowania wystarczy podłączyć mysz do portu USB dzięki czemu nie musimy przerywać pracy.

Na naładowanie całego akumulatora potrzeba ok. 30 minut co umożliwia bezprzewodowe funkcjonowanie od 20 do nawet 30 godzin.

Podsumowanie

Podsumowując zebrane informacje na temat nowoczesnej myszy Logitech T630, warto zrobić jasny schemat wad i zalet, który z pewnością odpowie nam na pytanie „czy warto?”

Zalety:

• Bezprzewodowego, stabilne połączenia Bluetooth,
• Funkcja Easy - Switch umożliwiająca połączenie przy pomocy Bluetooth z dwoma urządzeniami jednocześnie,
• Szybkie ładowanie,
• Możliwość ładowania poprzez podłączenie do portu USB co umożliwia dalsze korzystanie z myszy,
• Żywotny akumulator,
• Elegancki design,
• Kompatybilność z Windowsem i MAC’iem,
• Metalowa konstrukcja,
• Matowa, gładka powierzchnia,
• Rozdzielczość 1000 dpi zapewniająca płynną pracę,
• Intuicyjna, wygodna obsługa,
• Całkiem przystępna cena,
• Lekka i poręczna…

Wady:

• … choć dla niektórych może być zbyt mała.

logitech t630 cena

Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
pixel