NAJLEPSI PRODUCENCI NOTEBOOKÓW BIZNESOWYCH

2018-07-25
NAJLEPSI PRODUCENCI NOTEBOOKÓW BIZNESOWYCH

Vedion - Pytania

Jak już wspomnieliśmy w poprzednim artykule [CZYM SĄ NOTEBOOKI BIZNESOWE], wybór notebooka biznesowego może okazać się rewelacyjną decyzją ze względu na większe możliwości i przede wszystkim na wysoką jakość sprzętu.

Nawet jeśli się zdecydujemy na dokładnie ten gatunek komputera, to w dalszym ciągu pozostaje nam kwestia wyboru producenta i samego modelu.

Najlepsi producenci notebooków biznesowych

Aby ułatwić trochę rekonesans rynku, postanowiliśmy przedstawić w tym artykule krótką charakterystykę najlepszych producentów. Chcemy od razu zaznaczyć, że kolejność jest zupełnie losowa i nie ma charakteru rankingu. Każdy bowiem wymieniony tutaj producent przedstawia ciekawą, charakterystyczną dla swojej marki ofertę.

Dell

Ciężko znaleźć biuro w którym chociaż jedno urządzenie nie wywodzi się z tej rodziny – i nic dziwnego. Dell bowiem przykłada szczególny nacisk na wyposażenie elektroniczne dla firm – czy to w postaci komputerów poleasingowych, czy np. monitorów.

Jedną z najbardziej popularnych serii biznesowych jest seria Latitude. Znajdziemy w niej wydajne modele, które oferują nie tylko wrażenia związane z prędkością działania, lecz także elegancki design, który wkomponuje się w biznesowe środowisko. Seria Latitude ma także modele dla mobilnych (np. 7240).

Z drugiej zaś strony pojawia nam się seria Precision. To ona reprezentuje środowisko „do zadań specjalnych”. Notebooki z tej serii są tak naprawdę przenośnymi stacjami roboczymi, które gwarantują wysoką wydajność podczas wymagających procesów takich jak montaż filmowy, grafika komputerowa czy wielu innych. Modele serii Precision charakteryzują się większymi gabarytami.

Seria XPS z kolei jest serią designerską przy której się sprawdza hasło „jak najwięcej w jak najmniejszym”. Mimo swoich niewielkich gabarytów, notebooki te charakteryzują się wysoką wydajnością.

Latitude i Precision posiadają obudowy, na które bardzo często składają się włókna węglowe i stopy aluminium z różnymi mieszankami (zależnie od modelu). Charakteryzują się przy tym znaczną wytrzymałością na mechaniczne uszkodzenia.

Seria XPS także posiada wytrzymałą powłokę lecz w większości przypadków główną rolę odgrywa tu samo aluminium.

laptopy poleasingowe dell e7240


Lenovo

Marka Lenovo także jest mocnym graczem na rynku sprzętu biznesowego. Oferuje nam szeroki wachlarz modeli, mających za zadanie w jak najbardziej optymalny sposób pomóc nam podczas pracy.

Klasyczna, bardzo znana seria ThinkPad, reprezentuje jednocześnie kilka półek cenowych dzieląc się na kilka mniejszych serii:
- Seria T – wydajne notebooki biznesowe, świetnie sprawdzające się w środowiskach biurowych,
- Seria P – odpowiednik Dellowych stacji roboczych Precision. Znajdziemy tutaj mocne, wydajne notebooki, które sprawdzą się w wielu ciężkich zadaniach.
- Seria L – rozwiązania bardzo przystępne cenowo, gwarantujące dobrą wydajność przy klasycznych, podstawowych zadaniach biurowych,
- Seria X – notebooki designerskie – płaskie i wydajne.


HP

Firma HP dba nie tylko o komputery i notebooki, lecz także o nowoczesne drukarki a nawet oprogramowania do firmy. Mimo iż oferta HP jest bardzo szeroka, to do celów biznesowych zazwyczaj wymienia się trzy serie:
- ProBook oraz EliteBook – między tymi seriami ciężko postawić twardą granicę pod kątem przeznaczenia. ProBook częściej jest bardziej budżetowym rozwiązaniem w porównaniu do EliteBooka, lecz wcale nie reprezentuje słabej wydajności. Obie serie świetnie sprawdzają się podczas biznesowych zadań.
- ZBook – jest to seria mobilnych stacji roboczych (odpowiednik wcześniej wymienionych Lenovo P i Della Precision).


Apple

Marka słynąca ze swojego indywidualnego stylu – zarówno pod kątem samego sprzętu jak i oprogramowania. Zazwyczaj urządzenia Apple nie należą do budżetowych rozwiązań, lecz w zamian oferują nam wysoką jakość.

- MacBook Pro – modele słynące ze swej wydajności. Z pewnością jest to bardzo dobre rozwiązanie dla profesjonalistów potrzebujących pracować na dedykowanym oprogramowaniu. Kolejnym elementem, o którym warto wspomnieć przy MacBooku Pro, to oczywiście wyświetlacz Retina. Dla niewtajemniczonych – jego gama barw jest znacznie większa od klasycznej sRGB, zaś kontrast znacznie wyraźniejszy niż przy standardowych rozwiązaniach. Dodatkowo, rozdzielczość w wyświetlaczach Retina sięga rozdzielczości 2880x1800 px.

- MacBook Air – w porównaniu do wersji Pro, seria Air jest rozwiązaniem znacznie mniej obciążającym kieszeń (lecz w dalszym ciągu cena nie należy do niskich). Są to modele o eleganckim designie, które bardzo dobrze sprawdzają się w funkcji reprezentatywnej. Ich wydajność także jest na wysokim poziomie.

Fujitsu

Firma Fujitsu stawia na wszechstronność, dlatego spośród serii Lifebook możemy wybrać modele, które są dedykowane za równo do biura jak i do użytku prywatnego. Jeśli zaś szukamy konkretnych modeli biznesowych, to powinniśmy zawęzić grupę od Lifebooków E546 do E756, lub bezpośrednio serii U700.

Asus

Marka, której celem jest połączenie ultradesignu z ultrawydajnością. Notebooki z serii Asus Pro są cienkie i wydajne co może być bardzo dobrą wskazówką dla użytkowników mobilnych.

Podsumowanie

Artykuł ten ma na celu przedstawienie krótkiej charakterystyki konkretnych serii danych marek. Można go traktować jako pewien drogowskaz w drodze do idealnego modelu lub jako ogólny atlas wiedzy o rynku.
Rozwiązania biznesowe nie należą do najtańszych, dlatego ekonomicznym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na modele poleasingowe. Prawdą jest, że nie są już to urządzenia o tytule „Fabrycznie nowy” lecz ich wydajność i wygląd zewnętrzny bardzo często zajmują podobne miejsce.

laptopy poleasingoweDell Latitude E6540 - dla wymagających

  • Procesor Intel Core i7,
  • Karta graficzna AMD Radeon,
  • Ekran 15,6,
  • Full HD,

dell latitude e6540Dell Precision M4800 - do zadań specjalnych

  • Bardzo wytrzymała obudowa,
  • Ultra-wydajny Procesor Intel Core i7 QM,
  • 16 GB RAM,
  • Ekran 15,6,
  • Full HD,

Dell precision m4800

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
pixel