TEST SŁUCHAWEK BLUETOOTH

2017-05-31
TEST SŁUCHAWEK BLUETOOTH

TEST SŁUCHAWEK BLUETOOTH. JAKIE WYBRAĆ?

Koniec z kablem!

Komfortowe, w nowoczesnym designie… i przede wszystkim bez splątanych kabli. Idealne dla kierowców, sportowców, melomanów, biznesmenów albo zapracowanych rodziców. Słuchawki Bluetooth sprawdzą się w wielu sytuacjach, w których trzymanie telefonu w dłoni lub plątanina kabli nie wchodzą w grę. I choć okazuje się, że jest z czego wybierać, to wybór wcale nie jest taki prosty. Na pomoc przychodzi test słuchawek Bluetooth. Żeby ułatwić wam zakup podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu. Staramy się odpowiedzieć na pytanie, jaka słuchawka bluetooth, za ile, i czego możecie od niej oczekiwać.

 

Coś o czym warto wiedzieć przed zakupem, to...?

Czas pracy, czyli wydajność. Kiedy rozmawiamy o słuchawkach bluetooth największym ograniczeniem jest czas działania baterii bez ładowania. Tutaj przygotujmy się na to, że generalnie nie ma rewelacji. Chyba, że zdecydujemy się zainwestować w te najdroższe modele, które sięgają niebotycznych kilku tysięcy.

Ale schodząc na ziemię… standardowy czas pracy słuchawek z najniższej i średniej półki cenowej po naładowaniu to ok. 3-4 godziny nieprzerwanego słuchania muzyki. Znajdziemy również modele, w których sama słuchawka wytrzymuje 4 godziny ale w połączeniu ze stacją ładującą, która dołączona jest opakowania, ten czas wydłuża się do 8-10 godzin. Coś za coś! Idealnie nadają się do naszych laptopów polesingowychkomputerów powystawowych

sluchawki bluetooth

Jakość dźwięku a cena

To, czego oczekujemy od słuchawek, to rzecz jasna, dobra jakość dźwięku. Chcemy słyszeć muzykę albo naszego rozmówcę bez najmniejszych szumów czy opóźnień. Tutaj wszystko zależy od producenta, modelu i naszej słuchowej wrażliwości. Jeśli jesteś wyrafinowanym miłośnikiem muzyki i marzysz o tym, by zanurzyć się w niezwykle czystych brzmieniach - przygotuj się na wydatek w granicach ok. 300-400 zł. Takie modele posiadają już technologię aktywnej redukcję szumu (ANC) do 85%. Dźwięki są czyste, a bas głęboki.Najtańsze modele od 50 do 100zł

Tanie słuchawki bezprzewodowe (czyli te w granicach 50-100 zł) oferują dźwięk na przyzwoitym poziomie ale nie sprawdzą się dla wszystkich. Tutaj zadowoleni będą raczej ci, którzy muzyki nie słuchają zbyt głośno. To dlatego, że pozbawione są szerokiego pasma częstotliwości, przez co bas jest płytki i słabo słyszalny, a wysokie dźwięki zdecydowanie tracą na jakości.

Jeśli jednak nie masz zbyt dużych oczekiwań i nie chcesz wydawać na słuchawki więcej niż 100 zł z pewnością znajdziesz coś dla siebie wśród takich producentów jak Tracer, Art, JBL, Esperanza, Rebeltec, Encore i Manta.

Średnia półka - od 100 do 200zł

Słuchawki Bluetooth w tym przedziale cenowym idealnie nadadzą się do biegania, grania w gry i słuchaniu muzyki. Słuchawki bezprzewodowe za 100 – 200 zł będą idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią mocne brzmienia, głośną muzykę i czysty dźwięk.

Co ciekawe, w tej cenie znajdą się również słuchawki wodoodporne, stworzone aby sprostać nawet najbardziej ekstremalnym warunkom podczas treningu, pływania czy ulewnego deszczu. Liderzy słuchawek z tej półki cenowej to np. Creative, Philips, HP, Genius, Thomson, Skullcandy, Arkas, Prestigio, Manhattan i Gembird.

Najwyższa półka - najlepsza jakość

Jeśli jesteś gotowy wydać na sprzęt 300-600 zł, to znaczy, że inwestujesz w najmocniejsze marki, najwyższą jakość wykonania i najlepszą jakość dźwięku. Tutaj zdecydowanie możesz oczekiwać komfortu użytkowania - słuchawki dopasują się do kształtu małżowiny, nie wypadną i nie będą uwierać. Dźwięk będzie czysty i przyjemny.

Poza tym część modeli z tego przedziału cenowego wyposażonych jest w ciekawe, dodatkowe udogodnienia, takie jak aplikacje na telefon, dotykowy panel sterujący czy stację dokującą do ładowania słuchawek. Inną opcją w tej cenie są słuchawki z mikrofonem, wyposażone w mechanizmy do poprawy jakości dźwięku. Najmocniejsi producenci w tym zestawieniu to np. JayBird, Sony i Creative.

Dla każdego coś miłego

Ostatecznie można śmiało powiedzieć, że wszystkie parametry są istotne, choć my zdecydowanie zalecamy skupić się na wygodzie. Dlaczego słuchawki muszą być wygodne? Tylko wtedy możemy czerpać przyjemności ze słuchania muzyki czy prowadzenia rozmów bez potrzeby ciągłego poprawiania sprzętu.

Przy zakupie przede wszystkim powinna liczyć się jakość wykonania słuchawek i ich funkcjonalność odpowiednio dopasowana do naszych potrzeb i celu, w którym będziemy ze słuchawek korzystać.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2017
pixel