ZAKUP LAPTOPA A ZAKUP SAMOCHODU - WCALE NIE TAK RÓŻNE

2020-03-12
ZAKUP LAPTOPA A ZAKUP SAMOCHODU - WCALE NIE TAK RÓŻNE

Zakup laptopa poleasingowego a zakup samochodu

ZAKUP LAPTOPA POLEASINGOWEGO

Dobrej jakości laptopy znanych marek wymagają od nas zainwestowania sporych funduszy na ich zakup. Zdarza się, że przy braku dostępnych środków decydujemy się na tańszą alternatywę ze znacznie gorszą specyfikacją, żeby zakupić koniecznie nowy sprzęt. W artykule chciałbym przedstawić Tobie jednak trochę inne rozwiązanie tego problemu, którym jest komputer poleasingowy. W kilku następnych akapitach postaram się przybliżyć Ci trochę bardziej temat tego typu urządzeń.

Czym jest komputer poleasingowy?

Duże korporacje zorientowały się, że cykliczny zakup nowego sprzętu dla tysiąca pracowników nie jest rozwiązaniem opłacalnym. Zamiast tego decydują się na leasing, który generuje miesięczne zobowiązanie rozłożone w czasie. W momencie, w którym konieczne będzie zakupienie nowego sprzętu, wcześniej zakupione laptopy wracają do leasingodawcy, a korporacje biorą nowy sprzęt płacąc dalej ratę tej samej wielkości.

Urządzenia, które wracają z leasingu trafiają do specjalistów, którzy sprawdzają sprzęt pod względem technicznym, w razie problemów przywracają go do poprzedniego stanu, a następnie wystawiają sprzęt do kupna jako urządzenia poleasingowe. Dzięki temu możesz być pewny, że twój laptop do pracy będzie w pełni sprawny oraz gotowy do użytku.

Zalety laptopów poleasingowych oraz samochodów używanych?

Wiemy już doskonale czym są laptopy poleasingowe, lecz nadal nie wiadomo dlaczego zdecydowanie się na tego typu zakup może być bardzo interesującą inwestycją. Postaram się przekazać Tobie kilka zalet tego typu rozwiązania na podstawie wspólnych, pozytywnych cech z dobrze znanym samochodem używanym.

Tego typu urządzenia, tak samo jak pojazdy pochodzące z drugiej ręki, są znacznie tańszymi odpowiednikami nowych sprzętów. Za urządzenia pochodzące prosto ze sklepu elektronicznego lub salonu samochodowego bardzo często musimy zapłacić znacznie wyższą kwotę pieniędzy, mimo że specyfikacja sprzętu jest bardzo do siebie podobna, a czasami niczym się nie różni. Wybierając oferty dobrych sprzedawców, takich jak Vedion, możesz być pewny, że zakupisz dobry sprzęt w bardzo atrakcyjnej cenie.

Wybór laptopa pochodzącego z leasingu jest bardzo bezpiecznym rozwiązaniem. Na urządzenia tego typu, kupując w sprawdzonej firmie, dostaniemy jednoroczną gwarancję od sprzedawcy, która gwarantuje nam naprawę lub zwrot pieniędzy w razie jakiejkolwiek usterki.

Tego typu schemat jest również coraz częściej stosowany przy sprzedaży samochodów używanych, na które otrzymujemy zapewnienie, że w razie pojawienia się usterki w okresie przewidzianym w gwarancji, sprzedawca pokrywa koszty naprawy elementów zapisanych w umowie. Dzięki temu z dużym spokojem możemy podejść do zakupu urządzeń używanych, bez poczucia, że możemy zostać w jakikolwiek sposób oszukani.

Kupując nowy laptop lub samochód prosto z salonu płacimy bardzo dużą ilość pieniędzy, a po odpakowaniu urządzenia lub po wyjechaniu od sprzedawcy, samochód traci bardzo duży procent swojej wartości. Wybierając laptop poleasingowy lub samochód używany płacimy znacznie niższą kwotę, a procent o jaki spada wartość nabytego urządzenia jest znacznie mniejszy oraz nie boli nas aż tak bardzo jak w przypadku całkowicie nowej maszyny prosto od sprzedawcy.

Podobieństwa laptopów poleasingowych oraz samochodów używanych?

Urządzenia, które trafiają do korporacji, są to najczęściej sprzęty renomowanych marek, które gwarantują użytkownikowi wysoką jakość oraz trwałość wszystkich komponentów. Laptopy lub komputery poleasingowe należą do grupy urządzeń klasy biznesowej, więc ich obudowy są wykonane w całości z materiałów metalowych. To samo możemy powiedzieć o samochodach znanych marek, takich jak Toyota. Są to samochody, które w procesie eksploatacji bardzo ciężko wyraźnie zniszczyć i pozbawić je pierwotnej jakości, dlatego tak jak laptopy poleasingowe wydają się być bardzo lukratywną ofertą, na którą powinniśmy zwrócić swoją uwagę.

Specyfikacja urządzeń rok w rok się zmienia, a kolejne maszyny zyskują dodatkowe rdzenie oraz wątki, które mają zwiększyć funkcjonalność komputera oraz dostosować się do wymagań nowych programów oraz aplikacji. Laptopy poleasingowe cechują się tym, że posiadają komponenty, które mimo upływu lat są wstanie konkurować, z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Podobnie można powiedzieć o rynku samochodów używanych, gdyż obecne pojazdy są wzbogacane w najnowszą technologie, lecz sama specyfikacja silnika oraz innych komponentów nie różni się zbytnio względem samochodów z poprzednich lat.

Renomowany sprzedawca – firma Vedion

Jeśli chcesz kupić sprzęt poleasingowy, skieruj się prosto do renomowanych sprzedawców. Firma Vedion oferuje bardzo szeroki przekrój różnego typu urządzeń, które wracając z leasingu są sprawdzane przez specjalistów i grupowane w poszczególne klasy jakościowe.

Oferta zawiera jedynie laptopy klasy biznesowej, które gwarantują bardzo przystępny design oraz najwyższą klasę wykonania. Korzystając z oferty zaufanej firmy możesz być pewny, że twoje urządzenie będzie działało bez żadnych zarzutów, a w razie jakichkolwiek problemów będziesz mógł skorzystać z rocznej gwarancji, której podlega każdy z dostępnych komputerów lub laptopów.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixel