ETUI DO iPADÓW - CO OFERUJE RYNEK?

2017-06-20
ETUI DO iPADÓW - CO OFERUJE RYNEK?

iPady marki Apple to jedne z najpopularniejszych urządzeń w kategorii tabletów. Nie dziwi więc, że podobnie jak w przypadku iPhone’ów, tak i do iPadów powstaje wiele różnorodnych akcesoriów dodatkowych, takich jak etui. Etui do tabletu to jednak bardzo przydatny gadżet. Dlaczego? Przede wszystkim, taki dodatek nie tylko chroni twój sprzęt przed zarysowaniem obudowy, ale także, a może wypada powiedzieć - przede wszystkim, stanowi ochronę ekranu w najgorszym możliwym przypadku - czyli gdy urządzenie wypadnie ci z rąk. Możesz wybrać oryginalne etui wyprodukowane przez Apple lub możesz postawić na produkt od innego producenta. Przyjrzymy się zatem bliżej, co w tym temacie oferuje rynek.

Rodzaje Etui

Tutaj sprawa przedstawia się następująco. Etui może być jedynie zwykłym pokrowcem na tablet lub może być zintegrowane z klawiaturą. O wyborze więc zdecydują twoje potrzeby. Jeżeli chcesz korzystać z tabletu, jak z laptopa dobrze, jeśli zainwestujesz w opcję z klawiaturą. Jeżeli jednak zadowalasz się funkcją ochronną i ewentualnie podstawką pod tablet, z pewnością wystarczy ci klasyczne etui.

Klasyczne Etui ochronne

 

Apple

Oficjalny Smart Cover od Apple to zdecydowanie najpopularniejszy pokrowiec wśród użytkowników iPadów. Ma prostą konstrukcję, chroni ekran i może pełnić funkcję podstawki. Apple, jak to Apple stawia nie tylko na funkcjonalność, ale oczywiście na wygląd pokrowca dając użytkownikom szeroki wybór kolorystyczny. Dzięki temu nadasz swojemu tabletowi osobistego charakteru. Po otwarciu etui iPad budzi się z uśpienia, a po jej założeniu - automatycznie usypia.

Speck

Jedna z ciekawszych w swoim wyglądzie propozycji. Dlaczego? Ponieważ zupełnie nietypowy design tego piankowego etui daje nam jasno do zrozumienia, że jest ono skierowane do dzieci. Zabawny, kreskówkowy wygląd, przypominający stworka skutecznie przyciąga uwagę dziecka. Ponadto urządzenie jest również funkcjonalne. Jego lekkie, elastyczne rączki i sztywne nóżki zapewniają pewny chwyt i stabilność podczas oglądania bajek czy grania.

ipad cover

OtterBox

Defender - tak nazwano flagowy produkt OtterBox. Jak nietrudno się domyślić - jego nazwa mówi wszystko - jest nastawiony przede wszystkim na zapewnienie bezpieczeństwa. Chociaż wygląd nie powala, wielowarstwowa konstrukcja tego etui chroni tablet przed zanieczyszczeniem i uszkodzeniami wynikającymi z upadku, a specjalny stojak pozwala na ustawienie go pod dowolnym kątem. Rozwiązanie dla wszystkich, którzy ponad nowoczesny design cenią sobie funkcjonalność.

Etui zintegrowane z klawiaturą

Logitech

Dobrze znana marka Logitech stworzyła super cienkie etui dedykowane dla iPada Air 2, Air US oraz Mini. Wszystkie produkty cechuje przede wszystkim fakt, że jednocześnie stanowią klawiaturę dla tabletu. Klawiatury są eleganckie, bardzo cienkie, aluminiowe i świetnie uzupełniają tablet. Po całkowitym naładowaniu akumulatorów, czas pracy wynosi do 6 miesięcy. Klawiatura do iPada Air US waży zaledwie 330 g i ma 7,3 mm grubości. Mimo mniejszego rozmiaru klawiatury, możesz pisać równie szybko jak na standardowej klawiaturze. Rozmiar poszczególnych klawiszy został zmaksymalizowany. Dodatkowo Klawisze osłony Ultrathin Keyboard Cover mają taki sam rozmiar co w standardowych klawiaturach. Dlatego nie będziesz musiał długo uczyć pisania od nowa.

ipad cover

Belkin

Akcesoria podobne do Logitecha UltraThin oferuje marka Belkin. Model QODE Slim Style Keyboard Case zapewnia ochronę tabletu i znacznie zwiększa wygodę podczas wprowadzania dużych ilości tekstu. Etui - klawiatura jest cienkie i lekkie, oraz posiada elegancki i minimalistyczny design. Niestety cena nie zachęca, gdyż z tej cenie podobne parametry proponuje znacznie tańszy Logitech.

Podsumowanie

Z pewnością nie wyczerpaliśmy wszystkich możliwości i ofert rynkowych w temacie etui do iPada, ale przedstawiliśmy ci najpopularniejsze rozwiązania. Przed zakupem odpowiedz sobie na pytanie, do czego będzie służyło etui. Jeśli chcesz połączyć funkcjonalność, design i wygodę tworzenia większej ilości tekstu warto zainwestować w etui zintegrowane z klawiaturą.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
pixel