WIELKI TEST PADÓW DO GRANIA

2017-06-03
WIELKI TEST PADÓW DO GRANIA

Całkiem spore grono graczy PC podczas różnego rodzaju rozgrywek nadal korzysta z zestawu klawiatura + mysz. Jednak okazuje się, że wygoda i funkcje, które oferują pady sprawdzają się w wielu grach znacznie lepiej niż ten dobrze wszystkim znany, klasyczny duet. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najpopularniejszych i naszym zdaniem - najlepszych padów. Znajdziecie tu propozycje dla bardziej wymagających i lubiących precyzję, jak i te tańsze modele, na każdą kieszeń.

Dlaczego potrzebujesz pada?

Pad znacznie ułatwi każdą rozgrywkę, w której niezbędne jest wciskanie wielu przycisków jednocześnie. W takim wypadku wszystkie klawiaturowe kombinacje okazują się zazwyczaj skomplikowane, czasochłonne i wymagają od gracza konkretnych umiejętności manualnych, nierzadko odbierając możliwość czerpania przyjemności z gry. Inaczej wygląda to przy użyciu pada, który poprzez specyficzne ustawienie przycisków pozwala na wygodne rozłożenie palców i znacznie ułatwia uzyskanie pożądanej kombinacji ruchów. Dzięki temu oszczędzasz cenny czas i zyskujesz większą kontrolę nad postacią, drużyną czy prowadzonym przez siebie samochodem.

 

Kolejnym atutem pada, którego pozbawione są wszelkie rozgrywki toczone przy użyciu klawiatury i myszy, jest analogowe działanie gałek. Dzięki odpowiedniemu wychyleniu uzyskujesz pożądane przez siebie przyspieszenie bądź spowolnienie ruchów chociażby prowadzonej przez ciebie maszyny. Takiego efektu nie jesteś w stanie uzyskać za pomocą przycisków klawiaturowych, które działają na zasadzie 0-1, co oznacza wciśnięcie klawisza albo jego brak, bez możliwości kontroli natężenia.

Innym powodem, dla którego z pewnością warto zainwestować w zakup pada jest po prostu wygoda. Korzystając z kontrolera możesz oddalić się od komputera lub laptopa i usiąść sobie wygodnie na kanapie. Poza tym na pewno wiesz, jak uciążliwe jest granie na komputerze w dwie osoby przy użyciu jednej klawiatury. Wasza rozgrywka znacznie zyskuje na komforcie zabawy, gdy każdy z graczy trzyma w rękach swojego pada

 

Podsumowując - zalety padów to:

- w wielu rozgrywkach upraszcza grę
- poprawia i przyspiesza dynamikę rozgrywki
- łatwość obsługi
- analogowe działanie gałek = możliwość sterowania siłą nacisku
- wygoda podczas rozgrywek typu: dwóch graczy, jedna klawiatura i myszka

Wielki Test - czyli mocne i słabsze strony wybranych modeli

Jeśli już wiesz, że pad to idealne rozwiązanie dla ciebie, czas zastanowić się jaki model wybrać i na co warto zwrócić uwagę. Pierwsze pytanie przed zakupem brzmi - z kabelkiem czy bez? To znaczy - wybrać model przewodowy czy bezprzewodowy?

Pad na kablu - wady i zalety

Jak nietrudno się domyślić, pady na kablu to zazwyczaj te tańsze modele. Warto jednak pamiętać o tym, że jeśli toczysz jakąś niezwykle emocjonującą rozgrywkę musisz uważać żeby nie wyrwać kabla i nie uszkodzić pada. Jeśli chodzi o najbardziej polecany model przewodowy, tutaj warto zwrócić uwagę na pada Logitech F310.

najlepsze pady

Wspomniany model został zaprogramowany tak, by działać zarówno przy komputerach, jak i telewizorach i konsolach (zostaje kompatybilny z xboxem 360). Największe zalety tego pada? Z pewnością cena. Ten model funkcjonuje już w granicach 100zł. Przy niskiej cenie pad zachowuje jednocześnie swoją jakość. Poza tym posiada Tryb Direct i możliwość przełączania pomiędzy krzyżakiem a analogiem w zależności od potrzeb rozgrywki. Design jest całkiem przyjemny i funkcjonalny. Pad F310 został wykonany z wytrzymałego, matowego materiału. Zapobiega to ślizganiu się rąk na kontrolerze oraz pozostawianiu śladów palców. Minusem mogą być głośne przyciski, chociaż w porównaniu z przyciskami klawiaturowymi, nie odbiegają od normy. Innym modelem, który warto rozważyć może być pad SteelSeries 3GC.

test padów

Tańszy, równie dobrze wykonany sprawdzi się przy rozgrywkach ze znajomymi.

Zalety
- brak opóźnień (możliwe przy transmisji bezprzewodowej)
- cena
- kompatybilność z Xbox' em 360, komputerem i telewizorem
- dobra jakość wykonania stosunku do ceny
- tryb Direct i możliwość przełączania pomiędzy krzyżakiem, a analogiem


Wady
- możliwość uszkodzenia i wyrwania pada
- ograniczenie swobody i wygody
- możliwość plątania się kabla

Pad bezprzewodowy

Posiłkując się wiedzą graczy pecetowych - transmisja bezprzewodowa zazwyczaj powoduje niewielkie opóźnienia. Ma to jednak największe znaczenie przy zawodowych rozgrywkach toczonych przez top gamerów. Przy grach czysto hobbystycznych i towarzyskich nie ma to aż tak wielkiego znaczenia. A więc wybór zależy raczej od osobistych preferencji i finansów, które na zakup pada chcesz przeznaczyć.

Modele bezprzewodowe to przede wszystkim wygoda. Brak kabla pozwoli ci na precyzyjne sterowanie bez konieczności uważania na plączące się pod nogami przewody. Jednocześnie możesz oddalić się od monitora i cieszyć się grą siedząc w ulubionym fotelu czy na kanapie i nie martwić się o przenoszenie komputera.

Jeśli chodzi o polecane modele padów bezprzewodowych, warto wziąć pod lupę pada Logitech F710.

test padów

 

Ogólna charakterystyka? Przyjemny model w racjonalnej cenie. Podobnie jak w poprzednim padzie, tak i tutaj mamy kompatybilność pada z xbox 360 i przycisk Mode. Wykonanie obudowy urządzenia jest na bardzo wysokim poziomie. Dzięki wygodnemu uchwytowi będziesz mógł grać długo bez zmęczenia a nowoczesna technologia pozytywnie wpłynie na twoją grę.

Miłym prezentem od producenta jest obecność w opakowaniu baterii, które zasilają naszego bezprzewodowego pada. Jednocześnie praca na bateriach jest wystarczająco długa, by cieszyć się wielogodzinnymi rozgrywkami. Ponadto ten model został wyposażony w podwójne silniki wibracyjne, dzięki którym będziesz mógł poczuć wszystkie wstrząsy, zderzenia, eksplozje i efekty specjalne.
Jeśli jesteś gotowy na większy wydatek polecamy Pada Stratus XL wyprodukowanego przez SteelSeries.

test padów

Producent postawił w tym modelu przede wszystkim na wygodę graczy. Poza tym, że pad jest najzwyczajniej na świecie po prostu ładny, to jego kształt pasuje do dłoni i nie męczy nawet po długich godzinach gry. Znajdziesz w nim klikalne joysticki i łatwe w użyciu przyciski menu. Stratus XL działa z systemem Windows ale podłączysz go również do wszystkich urządzeń z systemem Android. Pad wyposażony jest w czuły moduł bluetooth. Użycie dwóch baterii AA również dołączonych do zestawu umożliwia 40 godzin działania bez przerwy.Zalety Logitech F710:
- wygoda i swoboda nieograniczona przez kabel
- cena
- kompatybilność pada z xoboxem 360
- wysoka jakość wykonania
- wyposażony w baterie
- silniki wibracyjne

Wady:
- możliwość lekkich opóźnień
- prosty design bez szczególnych fajerwerków


Zalety Stratus XL
- wygoda i ergonomia gry
- elegancki i stylowy design
- klikalne joysticki
- łatwość obsługi
- kompatybilność z systemem Windows i Android
- dołączone do zestawu baterie
- wytrzymałość do 40 godzin nieustannego grania

Wady
- cena
- możliwość minimalnych opóźnień

Podsumowując

Bez względu na to, czy postawisz na pada bezprzewodowego, czy na kablu z pewnością docenisz komfort i wygodę gry, których nie dają zazwyczaj klawiatura i myszka. Z pewnością pad sprawdzi się lepiej we wszystkich propozycjach samochodowych czy sportowych i takich, w których precyzja ruchu nie jest aż tak wymagana. Jeśli jednak postawisz na pada z górnej półki, nie musisz się martwić, że zbyt duże czy małe wychylenie gałki nie sprosta Twoim oczekiwaniom. Podsumowując -na pewno jest z czego wybierać.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
pixel