Jaki prezent na komunię dla chłopca i dziewczynki?

2022-04-29
Jaki prezent na komunię dla chłopca i dziewczynki?

Czasy, gdy najbardziej wyczekiwanym prezentem na komunię był zegarek albo rower odeszły do lamusa. Dziś dzieci kręci przede wszystkim elektronika - laptopy i iPhony. Żeby nie zbankrutować, warto zastanowić się nad wyborem urządzenia odnowionego zamiast nowego. W końcu ekologia jest coraz bardziej modna, szczególnie wśród dzieci.

Kupowanie używanego sprzętu już dawno nie jest passe. Dziś, gdy coraz większą uwagę przykładamy do ochrony środowiska, znacznie chętniej sięgamy nie tylko po używane samochody i ubrania, ale także po używaną elektronikę. Każdy chce być eko, a ten trend jest szczególnie popularny wśród najmłodszych. Dzieci już w przedszkolu edukowane są w kwestii ochrony zasobów naturalnych, zużycia wody i emisji CO2, która zdecyduje o jakości życia na ziemi, gdy wkroczą w świat dorosłych. Warto pójść tą drogą i wybierając prezent na komunię dla chłopca lub dziewczynki poszukać ekologicznych rozwiązań.

Laptopa lub iphone'a jako prezent na komunię dla dziecka można kupić już za 499 zł

Ile wydać na prezent na komunię?

Każde rozważania na temat wyboru prezentu na komunię zaczynają się od analizy, ile powinno się zapłacić za taki upominek. Najczęściej dzieci dostają prezenty o wartości kilkuset złotych, ale niektórzy chcą zaszaleć bardziej i decydują się na zakup laptopa lub iPhone'a o wartości kilku tysięcy. Ogólnie przyjętych standardów nie ma. Na koniec zawsze powinien zwyciężać zdrowy rozsądek i wybór prezentu, który nie nadwyręży zbyt mocno naszego budżetu. - To nie jest wesele, że bierze się pod uwagę wysokość ceny za tzw. talerzyk – przekonuje w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl dr Irena Kamińska-Radomska, ekspertka w dziedzinie etykiety biznesu, wystąpień publicznych i protokołu dyplomatycznego.

Pani doktor zwraca uwagę na jeszcze jeden, niezwykle istotny aspekt. – Dzieci pochodzą z różnych rodzin i środowisk, poziom zamożności jest w związku z tym także inny i dla wielu dzieci słuchanie o drogich prezentach może być trudnym przeżyciem. Takie rozmowy się oczywiście pojawiają, ale są po prostu złe. I to my musimy nauczyć dzieci, by w takich chwilach potrafiły odpowiadać: nie rozmawiajmy o tym.

Laptop może być świetnym prezentem na pierwszą komunię dla chłopca

Prezent wcale nie musi być nowy. Postaw na ekologię!

Skoro ustaliliśmy już, że dzisiejsi 8- i 9-latkowie świadomością na temat ekologii mogą zawstydzić niejednego ze swoich rodziców i dziadków, może najwyższa pora, żeby skończyć z przekonaniem, że prezent musi być nowy. Poleasingowy laptop lub odnowiony telefon wizualnie nie musi wcale różnić się od nowego sprzętu. Oczywiście, jeśli wybierzemy urządzenie w najwyższej klasie jakości, np. laptopa w klasie Select lub iPhone'a w klasie Jak Nowy. Co więcej, rezygnując z zakupu nowego produktu na rzecz odnowionego, możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Tanie laptopy polecane dla dzieci

Odnowiony - więcej niż używany

Kluczowe jest rozróżnienie sprzętu odnowionego od używanego. Kupowanie na prezent używanego telefonu od jego poprzedniego użytkownika wydaje się mało rozsądnym pomysłem. Ale jeśli sięgniemy po profesjonalnie odnowione urządzenie, które przeszło szereg skomplikowanych testów technicznych, jest w 100% sprawne i kompleksowo wyczyszczone - sprawy mają się zupełnie inaczej. Tym bardziej, jeżeli sprzedawca oferuje 30 dni na zwrot i 12 lub 24 miesiące gwarancji - dokładnie tak samo jak na nowy sprzęt.

Jaki pomysł prezent na komunię?

Wybór prezentu na komunię dla dziecka zależy często od naszych osobistych przekonań i poglądów. Bieżący rok nie różni się pod tym względem mocno od poprzednich. Wciąż część dziadków i rodziców stawia na ponadczasowe pamiątki, np. złote medaliki. Inni idą na łatwiznę, wybierając gotówkę. Najbardziej ambitni starają się odgadnąć marzenia najmłodszych i samemu wybrać prezent na komunię, który sprawi dzieciom najwięcej radości. Warto przy tym kierować się modą na ekologię, która zyskuje na znaczeniu wobec sytuacji geopolitycznej na świecie i ograniczonego dostępu do surowców naturalnych.

Iphony polecane dla dzieci

Wybór odpowiedniego telefonu na prezent dla 8-latka nie jest łatwym zadaniem. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym szczegółowo radzimy na co zwrócić uwagę, kupując iPhone'a dla dziecka. Na pewno warto sięgnąć po produkt od sprawdzonego sprzedawcy. Takiego, jak HokoLab®. Kluczowa jest też odpowiedź na pytanie, jaki budżet chcemy przeznaczyć na prezent. Rozbieżności w cenie są duże. Odnowionego iPhone'a 7 w idealnym stanie można kupić już za 749 zł, a nowszy model 11 to wydatek nawet 2000 zł. Pytanie - czy dziecko wykorzysta wszystkie możliwości tak drogiego i nowoczesnego sprzętu.

Laptopy na prezent dla dzieci

W dobie coraz powszechniejszej nauki zdalnej, komunię można wykorzystać także jako okazję do sprezentowania dziecku laptopa do nauki zdalnej. Odnowionego laptopa poleasingowego w idealnym stanie z 24 miesięczną gwarancją można nabyć już za niespełna tysiąc złotych. Chyba, że urządzenie ma służyć także do gier - wówczas wydatek będzie już wyższy i trzeba liczyć się z kosztem na poziomie 2-3 tysięcy złotych. Żeby nie kupować w ciemno, warto przynajmniej przejrzeć artykuł, w którym doradzamy, jak kupić laptopa dla dziecka.

Prezent na komunię dla chłopca i dziewczynki

Jeżeli zdecydowaliśmy już, że na komunię kupujemy telefon lub laptop - prezent dla chłopca nie musi wcale różnić się od prezentu dla dziewczynki. Dzisiejsze 8- i 9-latki mają bardzo podobne zainteresowania, uwielbiają surfować po Internecie i grać w gry, więc nie ma sensu przygotowywanie osobnych propozycji dla chłopca i dziewczynki. Tu bardziej powinniśmy sugerować się indywidualnymi gustami w kwestii kolorystyki czy ulubionej marki. Urządzenie z kultowym nadgryzionym jabłkiem z pewnością ucieszy nawet najbardziej wymagające dzieci.

Kiedy dać prezent na komunię?

Nie można zapomnieć, że pierwsza komunia święta to przede wszystkim przeżycie duchowe i prezenty nie powinny dominować nad tym, co tego dnia jest najważniejsze. - Wszyscy wiemy, że dziecko czeka na prezenty. Wie przecież, że z tym się to święto wiąże. Z drugiej strony, dorośli muszą mu pomóc w tym, by w pierwszej komunii zobaczyło coś więcej niż tylko okazję do zgromadzenia jakichś dóbr materialnych - tłumaczy na łamach Onet.pl Wojciech S. Wocław, autor książek i twórca youtube’owego kanału, na którym popularyzuje zasady savoir-vivre’u.

Dlatego jednoznacznie złym pomysłem jest wręczenie prezentu przed uroczystością czy zaraz po jej zakończeniu, jeszcze na terenie kościoła. Powinnyśmy zaczekać z tym do powrotu do domu i zrobić to w wąskim, rodzinnym gronie. Wręczenie w obecności innych dzieci, świętujących pierwszą komunię jest złym pomysłem także dlatego, że nie wszystkie z nich mają bliskich, których stać na zakup drogiego telefonu czy laptopa. Nie wolno doprowadzić do tego, żeby poczuły się gorsze.

Komu wręczyć prezent z okazji pierwszej komunii?

Należy pamiętać także o tym, komu wręczyć prezent. Niektórym może to wydać się zabawne, ale wiele osób ma z tym problem. - Przyjęło się, że z okazji pierwszej komunii wręczamy dzieciom prezenty. A zatem: dzieciom, a nie ich rodzicom. W ramach konsekwencji należałoby tak postąpić również w przypadku prezentu w formie gotówki - przekonuje Wojciech S. Wocław na stronie Onetu.

Pierwsza komunia to powód do radości dla dzieci. Nie tylko ze względu na prezenty

pixel